Як упоратися зі стресом на роботі.

Часом здається, що більшу частину часу людина проводить не у сні, а на роботі. Ось чому правильно навчитися відпочивати під час роботи, а не накопичувати стрес.

Робоча обстановка може бути різною, а іноді і зовсім далекою від ідеалу. Якщо, як вам здається, вам не пощастило з начальником, це не означає, що вам доведеться витрачати більшу частину свого життя на нерви і суперечки з шкідливим керівництвом. Тим більше, я що негатив з боку вашого шефа можна легко нейтралізувати, якщо, звичайно, у вас просто немає можливості знайти іншу роботу. Хоча й на ній ніхто не застрахований від схожих випадків.

Всі ми робимо помилки. І якщо раптом вона трапилася під час вашого робочого процесу, а що виявив це начальник вирішив спустити на вас всіх собак, не сприймайте це як вселенську катастрофу, тобто так, як її сприймає начальник. Ви ж не щомиті допускаєте у своїй роботі помилки, більшу частину часу ви робите свою роботу справно. Виправте помилку і перестаньте про неї думати. Якщо змінити вже нічого не можна, то просто перестаньте про неї думати. Життя на цьому не зупинилася.

Коли начальник вкотре розпочне третируванню вас. Згадайте якусь улюблену пісню, або фільм і почніть прокручувати їх у голові. Однак у той же час, не показуйте керівнику, чим ви там у себе в голові займаєтеся. Зробіть вигляд, що ви його нібито уважно слухаєте. Тут головне сконцентруватися на двох справах одночасно. Дайте начальнику виплеснути напруга, а самі будьте на своїй хвилі. Однак не плутайте звичайні істерики керівництва з конструктивною критикою.

Після того, як на вас виллється весь потік «подячних» слів, підіть і зробіть заспокійливу. Запропонувати тут можна все, що завгодно, починаючи з енергійною прогулянці на повітрі, закінчуючи звичайним умиванням.

Як радять психологи, кращий засіб позбавлення від стресу - це фізичне навантаження. Адже стрес - це зайвий виплеск адреналіну, який спалюється руховою активністю, наприклад. Сходіть в тренажерний зал або на йогу. Якщо немає такої можливості, то просто поробіть що-небудь по дому.

У кожному разі, робота - це не єдина справа у вашому житті. Вміти жити - теж робота.

У житті багатьох людей робота займає більшу частину часу. Для деяких вона набагато важливіше спілкування з друзями, близькими. Спочатку за таке завзяття людина отримує заохочення від начальства, премії. Проте людський організм не готовий для таких навантажень, тому незабаром стрес приступає до руйнівної дії. Він жахливо позначається на організмі, викликає головні болі, безсоння, часті застуди і так далі. Все, що вам потрібно - це дотримуватися наступні поради, які допоможуть якщо не уникнути стресу, то знизити його інтенсивність і вплив на організм.
Інструкція
1
Пам'ятайте про те, що праця - це не природна потреба вашого організму, а лише необхідність, спрямована на отримання коштів для комфортного життя. Тому як мінімум кілька разів на тижні плануйте зустрічі з друзями, походи в кіно або театр. Ставтеся до таких заходів з тією ж відповідальністю, як і до роботі .
2
Повноцінно обідайте. Ні в якому разі не бутербродами, з'їденими за робочим місцем. Організм потребує повноцінного обіді, який передбачає прогулянку до кафе або їдальні, вибір декількох різноманітних страв, неквапливу їжу. А принесеним з дому йогуртом можна підкріпитися в будь-який момент, але обідню перерву до нього ніякого відношення не має.
3
Щогодини робіть перерву як мінімум на 3-4 хвилини. Навіть в тому випадку, якщо такі перерви Дозволені (це можна зробити, не привертаючи до себе уваги), вони дозволять вам працювати більш ефективно протягом усього дня. Вставши з робочого місця, трохи пройдіться, розімніться, виконайте фізичні вправи (невигадливі, типу махів руками і поворотів головою). Поспілкуйтеся з колегами, ненадовго відволічіть їх і відверніться самі.
4
Як можна частіше провітрюйте приміщення, адже свіже повітря має вкрай позитивний вплив на наш організм. Якщо це можливо, то прогуляйтеся під час обіду.
5
Навчіться говорити немає. Перед тим як погодитися на будь-яку роботу, тверезо оцініть свої сили. Інакше, взявшись за непосильна праця тільки через те, що ви боїтеся розчарувати начальника, ви піддаєте свій організм величезним навантаженням. Якщо ви не зможете впоратися з роботою, скажіть про це прямо, не боячись переслідувань і покарань, її передадуть іншій людині, а вас залишать у спокої.
6
Ні в якому разі не ухиляйтеся від роботи, але якщо незначна допомога з боку колег може суттєво заощадити всім час, то обов'язково попросіть її.
7
В тому випадку, якщо перед кінцем робочого дня у вас залишилися невиконані завдання, то це означає, що вам потрібно навчитися планувати свою працю. Розподіліть всі завдання протягом робочого часу, визначте часові рубежі, в рамках яких ви будете виконувати намічені фрагменти роботи. Намагайтеся не затримуватися після закінчення робочого дня.