Як проростити картоплю. проростити картоплю сечовиною.

Вважається, що картопля не вимагає такої великої підготовчої роботи перед посадкою, як інші овочі, вирощування яких починається з розсади. Це не зовсім вірно. Той, хто планує отримати багатий врожай, ретельно готує посадковий матеріал, тобто, своєчасно пророщує і обробляє бульби за всіма правилами.
Вам знадобиться
  • Ящики, світле провітрюється, субстрат (опил, торф, перегній), добрива, вода
Інструкція
1
За місяць-півтора до посадки дістаньте насіннєву картоплю зі сховища. Потримайте бульби у воді кімнатної температури протягом 10-12 годин. Ця процедура поверне картоплі вологу, втрачену під час зберігання.
2
Розкладіть картоплю в 2 ряди в заздалегідь підготовлені ящики, пересипаючи їх сухим опилом, торфом або перегноєм. Поставте ящики в провітрюваному приміщенні, куди проникає світло. Можна, звичайно, і розсипати бульби на підлозі, але це забезпечить вам зайві трудовитрати, адже їх потім доведеться збирати в ті ж ящики або мішки. До того ж при цьому можуть відірватися відросло корінці. Якщо пророщувати бульби в відсутність світла, паростки вийдуть тонкі і обламує. Оптимальні температурні умови на цьому етапі + 10-15 ° C.
3
Через 25-30 днів, коли паростки на бульбах зміцніють, потрібно змочити субстрат (опил, торф або перегній, яким ви пересипали бульби). Змочувати слід регулярно і краще не водою, а водним розчином добрив (наприклад, 30 г хлористого калію і 60 г суперфосфату на 10 л води або 2-3 сірникових коробка сечовини на 10 л води). Важливо не перетримати картопля у вологому середовищі, інакше корінці переростуть і зростуться між собою, що спричинить труднощі при посадці. Про те, що картопля до посадки готовий, «повідомлять» потужні мочки коренів. Підготовлені таким чином бульби дадуть 100-процентну схожість і дружні сильні сходи.
Зверніть увагу
Передпосадкове пророщування забезпечує картоплі подовження вегетаційного періоду, він більш повно використовує тепло і світло травневого і червневого сонця, багатого ультрафіолетовими променями. Помічено, що така картопля менше страждає від літньої посухи і спеки.