Як отримати ефірну олію.

Ефірне масло - концентрована хімічно активна есенція, яка містить пахучі речовини з частин рослини (плодів, листя, кори, стовбура, пелюсток і т.д.). Парфумери-професіонали та любителі отримують ефірні масла різними способами, в залежності від виду рослини (відтискання для цитрусових, одержання з розчину для деяких квітів і пр.). Найекономічніший і популярний метод отримання ефірних масел - дистиляція.
Інструкція
1
Залежно від типу рослини почніть дистиляцію відразу після збору або після закінчення декількох днів, коли воно підсохне. Порушення на цій стадії може привести до зміни хімічного складу рослини і майбутнього запаху.
2
Помістіть рослину в емальовану каструлю з водою, поставте на газ і доведіть до кипіння. Можете замінити кип'ятіння дистиляцією на пару. Для цього покладіть рослина на сітку над кастрюлей.В обох випадках над каструлею спорудіть конструкцію з охолоджувальної трубки, провідною до спеціального бачку.Клеткі рослини зруйнуються і випустять ефірне масло . З паром аромат перейде в бачок.
3
Через дві-три години вимкніть газ, дочекайтеся, коли пар перестане надходити в трубку і в бачок. Зачекайте кілька годин. Коли суміш води і масла в бачку відстоїться, масло , нерозчинний у воді, або підніметься до поверхні, або опуститься на дно, в залежності від співвідношення його щільності з щільністю води. Злийте воду, а масло перемістіть в ємність темного скла і залиште в прохолодному темному місці.
4
Рослина, з якого витягнуто масла, вичавіть. Рідина з нього можна використовувати як парфумерну воду.