Як прочистити ніс новонародженому. Як чистити ніс немовляті.

Новонародженому маляті, як і кожній людині, незалежно від його віку, необхідні ранкові та вечірні вмивання. Тільки от немовляті, крім стандартного набору ранкових процедур, потрібно прочищати носик. У ньому у новонародженого малюка накопичується слиз, і утворюються кірочки, які заважають карапузу нормально дихати і смоктати мамині груди. Зазвичай про правила чистки носа немовляти лікарі розповідають молодим мамам ще в пологовому будинку. Але багато жінок після виписки з пологового будинку, залишившись зі своїм крихітним чадом наодинці, губляться і забувають все поради, отримані лікарями.
Вам знадобиться
  • 1) Аквамаріс, персикове або вазелінове масло або грудне молоко;
  • 2) стерильна вата;
  • 3) чисті ватяні диски.
Інструкція
1
Перш за все, слід приготувати все те, що обов'язково знадобиться при чищенні носика новонародженого, щоб під час самої процедури не бігати туди-сюди.
2
Далі слід скрутити з стерильною вати спеціальні джгутики для чищення дитячого носика. Це зовсім не складно. Від великого шматка вати слід відірвати тоненькі смужки довжиною 10-15см. Потрібно постаратися відірвати смужки так, щоб їх ширина була приблизно однаковою по всій довжині. Всього на одну процедуру їх знадобиться штуки 4. Ці ватяні смужки потрібно скрутити в пружні джгутики (3-5мм), які, в свою чергу, необхідно скласти навпіл і перекрутити ще раз. Джгутики для чищення носа новонародженої дитини готові.
3
За 5 хвилин до чищення носа новонародженому слід закапати по 1-2 крапельки «Аквамаріс», вазелінового або персикового масла або ж маминого грудного молока в кожну ніздрю. Це робиться для того, щоб пом'якшити скоринки, що утворилися в результаті висихання слизу.
4
Тепер один, заздалегідь приготований щільно скручений ватяний жгутик, потрібно засунути в ніздрю малюка на 1,5-2см і прокрутити його кілька разів навколо своєї осі. Потім цю процедуру слід виконати з іншою ніздрею. При необхідності, якщо скоринки з носа з першого разу дістати не вдалося, потрібно прочистити ніздрі ватними джгутиками ще раз.
5
Залишки слизу або масла слід видалити із зовнішньої частини носика чистим ватяним диском.
6
Таку процедуру очищення носа новонародженого необхідно проводити щоденно: після пробудження малюка і перед нічним сном.
Зверніть увагу
Користуватися ватяними паличками при процедурі очищення носа новонародженого можна.
Для досвідченої мами немає проблеми в тому, як почистити ніс немовляті. Але, що робити, якщо це ваш перший малюк? Ви напевно відчуваєте невпевнений ніс ть і боїтеся почати процедуру. Не хвилюйтеся, це справа не хитра і не вимагає особливих навичок.
Інструкція
1
Насамперед врахуйте, що в перші дні життя виділень з ніс ика дитини може бути дуже багато. Не панікуйте - дитина здорова. Він не застуджений, у нього немає нежитю. Просто така його фізіологія. І, відповідно, прочищати ніс малюка вам доведеться кілька разів за день.
2
Заздалегідь приготуйте все необхідне для процедури і розмістіть в зручному місці, бажано, якомога ближче до пеленальний столик. Це допоможе вам уникнути суєти. Чим менше ви будете нервувати, тим швидше освоїте навик з очищення ніс а.
3
Всі необхідні для прочищення ніс ика предмети придбайте в аптеці. Вам знадобиться зовсім небагато: ватяні кульки і вазелінове масло, трохи фізрозчину (на 1 літр теплої кип'яченої води - чайна ложка солі) або кілька крапель Аквамаріс. Не вживайте ватяні палички. Ви можете випадково нанести травму вашій дитині.
4
Тепер проявите невелику спритність. З ватних кульок скрутите тоненькі джгутики. Товщина їх залежить від розміру ніздрі, але зазвичай становить 3-5 мм. Довжина може бути довільною, але не менше 5 см. Якщо зробите джгутики коротше, вам буде не дуже зручно прочищати ніс .
5
Змочіть джгутик в маслі і відіжміть. Не варто робити це дуже сильно. Джгутик повинен залишатися злегка вологим.
6
Для видалення підсохлої слизу нанесіть на неї трохи фізрозчину або Аквамаріс, потім вкрутіть джгутик в ніздрю дитини на глибину 1,5-2 см і підкручують рухами витягнете назовні. Повторіть процедуру кілька разів. Носик у дитини буде чистим, коли на джгутики не будуть присутні сліди слизу.
7
Те ж саме виконайте з іншою ніздрею дитини. Видаліть сліди масла з ніс ика дитини чистим ватяним кулькою.
8
При необхідності вазелінове масло можна замінити соняшниковим рафінованим, а ватяні кульки - ватою або ватяними дисками.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Pw80rP-cOYw