Як здати електронні квитки. правила здачі квитків на літак.

Порядок здачі електронних квитків на літак, прийнятий у конкретного оператора (авіакомпанії або посередника) зазвичай описаний у відповідному розділі його сайту. Його рекомендується уважно вивчити перед покупкою. Як правило, бажаючий здати квиток повинен зв'язатися з адміністрацією сайту, де його придбав, пройти необхідні формальності і чекати повернення грошей на карту або електронний гаманець.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - доступ в інтернет;
  • - банківська карта або електронний гаманець;
  • - принтер
Інструкція
1
Найчастіше першим кроком до здачі квитка стає заповнення спеціальної форми, яку потрібно завантажити на сайті, де була зроблена покупка.Альтернатівним варіантом може бути форма повернення в інтерфейсі сайти. В цьому випадку потрібно вибрати необхідну опцію і слідувати інструкціям.
2
Уважно заповнюйте всі необхідні поля. Найменша неточність, неправильна цифра або буква, приведуть до того, що здати квиток ви не зможете і починати процедуру доведеться з самого початку. При наявності необхідних точних даних (серія та номер паспорта, ідентифікатор замовлення та ін.) Краще копіювати їх з електронних джерел і вставляти у відповідні поля.
3
Заповнену форму найчастіше потрібно роздрукувати, підписати у відповідному місці, а потім відсканувати і надіслати на електронну адресу, зазначену в розділі про повернення квитків сайту, де була зроблена покупка.Еслі все заповнено вірно, вам залишається чекати повернення грошей на рахунок банківської карти або електронний гаманець, в залежності від того, яким способом був оплачений квиток.
З розвитком інтернет-технологій з'явилася можливість покупки товарів і послуг на відстані. Від прогресу не відстали і авіаперевізники, впровадивши дуже зручну новинку - електронний авіаквиток. Тепер людині достатньо взяти з собою паспорт - всі дані про квиток внесено в комп'ютерну базу, і ви можете не побоюватися його втратити. Але виникає питання, як можна здати такий квиток при необхідності?
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - доступ в інтернет;
  • - телефон;
  • - банківський рахунок.
Інструкція
1
Вивчіть умови, що стосуються обміну та повернення вашого квитка. Подібні дані могли бути вам надіслані електронною поштою разом із квитком. Якщо їх у вас немає, знайдіть їх на сайті авіакомпанії в розділі про покупку квитків. Між умовами авіакомпаній існує багато подібностей. Наприклад, якщо квиток був куплений за спеціальною акції або по самому недорогому тарифом, його, швидше за все, не можна повернути, а можна тільки обміняти на квиток на інший рейс. Також чим менше часу залишається до вильоту, тим більше буде сума комісії авіакомпанії, в тому випадку, якщо здача квитка можлива.
2
Зверніться в авіакомпанію, якщо ви купували квиток в одному з її офісів. В цьому випадку здача електронного квитка відбувається за тією ж схемою, що і паперового. При пред'явленні паспорта ваш квиток анулюють, а вартість перельоту за вирахуванням комісії від авіакомпанії повернеться на ваш рахунок через деякий час. Роздруковану копію електронного квитка здавати нікуди не потрібно - сама по собі вона не має сили проїзного документа, якщо вас немає в базі купили квиток на певний рейс.
3
При замовленні рейсу в турагентстві ситуація змінюється. Якщо ви купували авіаквитки разом з туром, то, отже, здаючи квиток, ви анулюєте всю поїздку. В даному випадку сума комісій залежить від того, що було написано в договорі, підписаному туроператором і вами при покупці туру. Гроші, так само як і у випадку в авіакомпанією, швидше за все вам будуть повернуті не відразу.
4
При покупці квитка на інтернет-сайті бронювання ситуація виглядає складніше, так як ви не можете просто особисто прийти в офіс організації. Для здачі квитка вам необхідно буде подзвонити за телефоном, вказаним на сайті для такого випадку. Повідомте оператору про своє бажання здати квиток і дотримуйтесь його вказівок. Також бажано при цьому мати перед собою комп'ютер з доступом в інтернет, так як вам на електронну скриньку можуть надіслати листа з необхідністю підтвердження анулювання рейсу.