Як виростити помідор на підвіконні.

Город на підвіконні - відмінний вихід для зайнятих людей і тих, хто не може собі дозволити тримати присадибне господарство. У звичайних квартирах вирощують практично всі, в тому числі і помідори.
Інструкція
1
По-перше, слід знати, що помідор - це рослина, яка дуже любить світло і прямі сонячні промені йому не перешкода. Вирощувати помідори потрібно на вікнах, що виходять на південну сторону. Якщо природного світла мало, потрібно обов'язково додати освітлення лампами денного світла. Для вирощування цих овочів на підвіконні найкраще підійдуть помідори карликових сортів.
2
Для початку потрібні прозорі пластикові стаканчики (прозорість потрібна для контролю над поливом). Наповніть стаканчики грунтом, який попередньо потрібно обдати окропом.
3
Коли земля охолоне, зробіть 2-3 невеликих поглиблення в ній і покладіть туди насіння. Закінчивши з цим, стаканчики поставте в тепле місце (приблизно 25 ° С) і, щоб волога не випарувалася, накрийте плівкою. Як тільки з'являться паростки, стаканчики потрібно перемістити на прохолодне підвіконня, щоб паростки надмірно не витягнулися.
4
Перший полив повинен бути тільки тоді, коли грунт зверху підсохне. Поливати потрібно теплою водою і бажано з гумової груші, встромляючи її між землею і стінкою стаканчика (для можливості контролю вологості). Полив грушею також хороший для уникнення зволоження верхнього шару ґрунту. Через місяць розсаду можна пересадити в ємності побольше.Ухажівая за помідорами потрібно обов'язково їх пасинкувати, тобто видаляти пагони в пазухах листків. Це необхідно для того, щоб поживні речовини не витратилися на пасинків, т.к. через це знижується врожайність. Досить залишити один пасинок у першого суцвіття. З часом близько стебел ставлять кілочки, до яких їх підв'язують. Пожовкле листя потрібно видаляти.
5
Слід зазначити, що через 2-3 години після поливу бажано провітрити приміщення - помідорам протяги не страшні і заодно не буде зайвою зволоженості. Достатнім буде полив 2 рази на тиждень, для підтримки вологи в горщику. Кожні десять днів треба проводити підгодівлю мінеральними й органічними добривами. Корисно також буде обприскувати спеціальним розчином листя томатів.
6
Щоб помідори краще зав'язувалися, можна пару раз в тиждень постукувати по стеблу так, щоб квіткові кисті струшувалися. Як тільки плоди сформуються, потрібно видалити верхівки рослин, щоб плоди могли повноцінно розвиватися.