Як висаджувати насіння. Як висадити насіння для розсади.

Абсолютна більшість овочів і декоративних квітів розмножуються насінням . Особливо це стосується однорічних рослин, які доводиться заново садити щороку. І для того щоб отримати хороші сходи, необхідно знати як правильно висаджувати насіння.
Інструкція
1
В першу чергу велике значення має те, куди планується висаджувати насіння - на розсаду в кімнатних умовах або відразу у відкритий грунт. Насіння на розсаду висаджуються досить рано - в березні, на початку квітня. Для деяких культур з тривалим періодом схожості насіння садять ще раніше, практично з початку лютого. Точні терміни посадки можна дізнатися з інформації, яка зазвичай міститься на звороті пакетиків покупних насіння.
2
У відкритий грунт насіння висаджуються вже тоді, коли повністю зійшов увесь сніг і земля просохла. Грунт має бути добре удобрена і розпушена, щоб молоді паростки могли без праці пробитися на поверхню. З цієї ж причини небажано занадто сильно присипати посаджені насіння землею.
3
Після посіву насіння у відкритий грунт, якщо немає парника або теплиці, гряди необхідно прикрити поліетиленовою плівкою, яка захистить молоді пагони від вітру і створить сприятливий мікроклімат.
4
В кімнатних умовах насіння на розсаду висаджують в маленьких ємностях або горщиках. Найбільш зручні спеціальні горщики для розсади з виймаються денцем. Вони дозволяють згодом пересаджувати підросли рослини разом із землею, не травмуючи кореневу систему. Так само для розсади зручні широкі плоскі ящички невеликої глибини. Насіння висаджуються в них рівними рядами, які в міру зростання саджанців поступово проріджують і пікірують, тобто пересаджують у більші ємності.
5
Часто у садівників виникають труднощі з посадкою дуже дрібних насіння, таких як насіння моркви, петрушки чи інших пряних трав. Проблема в тому, що кожне насіннячко настільки мало, що всі разом вони нагадують пил і дуже погано розподіляються в грунті, липнуть до рук. Щоб уникнути подібних труднощів, особливо при висадці насіння у відкритий грунт, можна вдатися до маленької хитрості. Потрібно заздалегідь (можна задовго до посадки) наклеїти насіння за допомогою мучного клейстеру на тонкі смужки пухкої папери - газетної або туалетного. Для цього треба просто намазати папір клейстером і висипати на неї дуже тонким шаром підготовлені насіння. Робити це на столі і сухими руками набагато зручніше, ніж при роботі безпосередньо з землею. Натуральний клейстер і пухка папір легко перегнивають в грунті і нітрохи не ускладнюють появу паростків.
Часник окультурили і навчилися обробляти близько 5000 років тому. Цінується він за смакові якості, а також за цілющі властивості. Часник поєднується з багатьма продуктами, надає стравам пікантну нотку.
Вам знадобиться
  • - насіння часнику;
  • - добрива.
Інструкція
1
Культивуються зазвичай два види часнику - ярий та озимий. Найбільш поширені озимі сорти. Яровий вирощують в північних областях, де подзимние посіви вимерзають.
2
Сорти часнику бувають стрілки і звичайні. Садіть стрілки види тільки під зиму, бо посадки навесні дають поганий урожай. Розмножується культура зубчиками і насінням - повітряними бульбочками-цибулинами, що утворюються на кінці квітконоса (стрілки) після дозрівання.
3
При посадці зубками вибирайте головки, діаметр яких не менше 25 мм. Розділіть їх на дольки і отсортируйте за розміром. Можна посадити і цибулини-однозубки, діаметром більш 10 мм. При розмноженні зубчиками в рослинах накопичуються хвороби, з часом часник вироджується, тому раз на кілька років оновлюйте посівний матеріал. Для цієї мети використовуйте повітряні цибулинки.
4
У добре розвинених рослин залиште стрілки-квітконоси, на яких виростуть меленькие цибулинки. Дозрілі рослини, коли розтріскається чохольчик головки з насінням, приберіть разом з цибулиною і стрілками, добре просушіть. Зберігайте при температурі від +20 до +25 градусів.
5
Підготовляйте грядку під осінній посів часнику з літа, тримайте її під паром. За 14-15 днів до посадки внесіть добрива: 300 грам золи, 7 кг компосту, 50 гр суперфосфату і сульфату калію в розрахунку на 1 квадратний метр.
6
Висаджуйте часникові бульбочки восени разом з часточками. Час розрахуйте так, щоб вони вкоренилися, але не проросли. На грядці зробіть борозенки, розкладіть в них посадковий матеріал денцем вниз, присипте землею, злегка її утрамбуйте. Навесні, з появою сходів, видаліть з грядок бур'яни.
7
Є ще спосіб вирощування часнику з насіння, який полегшує річний догляд за посадками. Підготовлену ділянку замульчируйте мокрими газетами в 2? 3 шари. Виконайте в них дірочки, розташовані рядами. У ці отвори і висаджуйте бульбочки, поверх паперу насипте тонкий шар землі. Під мульчею багато бур'яни гинуть, а ті, які проб'ються через місяць-півтора, вже будуть не страшні молодим рослинам часнику.
Зверніть увагу
Існує багаторічний часник, який не утворює головку, в їжу використовують ніжні листи. Він розмножується насінням, схожими на насіння цибулі-батун. Уже влітку ви зможете використовувати його в їжу, адже зелень виростає досить рано.
Корисна порада
З насіння до осені виростуть цибулини без зубчиків, посадивши які ви отримаєте на наступний рік повноцінні здорові головки часнику. Головне, правильно і регулярно доглядайте за посадками. Кілька разів за літо вносите добрива і проводите прополку.