Як облаштувати мансарду.

В останні десятиліття росіяни стали активно освоювати горищні приміщення своїх приватних будинків. Тепер це вже не горище - сховище непотрібних речей, а прекрасно облаштовані мансарди. В общем-то, на мансарді можна облаштувати будь-яке житлове приміщення: дитячу, вітальню, ігрову і т.д. Особливістю даного приміщення буде те, що частина фасаду - поверхня даху.
Інструкція
1
Облаштовувати мансарду потрібно поетапно. Спочатку зміцнюємо перекриття. Для цього підійдуть дерев'яні та залізні балки. Для цього краще запросити досвідчених фахівців. Відразу ж визначитеся з положенням, видом і розміром сходів. Якщо мансарда планується до використання тільки влітку, то сходи можна винести і на вулицю.
2
Після цього мансарду потрібно утеплити. Якщо дах тече, потрібно ремонт. Тепер утеплите стіни-дах скловатою або кам'яну вату. У середній смузі товщина утеплювача повинна бути двадцять сантиметрів. Не забудьте про вікна. Можливо, що їх доведеться прорубувати в даху. Не бійтеся робити вікна під вікном, це додасть додаткової оригінальності кімнаті.
3
Крім того, похилі вікна дають набагато більше света.Для внутрішньої обробки використовуйте гіпсокартон, вагонку, стінові панелі. Тут все залежить від стилю приміщення. Якщо ви плануєте дерев'яну меблі, то вагонка підійде ідеально. Гіпсокартон гарний тим, що його можна пофарбувати в будь-який колір, обклеїти шпалерами. Стінові панелі відмінно себе ведуть в неопалюваному приміщенні.
4
Іноді легше надбудувати мансарду , ніж переобладнати старий горище. Не потрібно цього боятися. Нова мансарда буде надстраиваться відповідно до ваших запитів.
Зверніть увагу
Стеля і стіни мансарди одночасно є і частиною конструкції даху. Тому, забезпечуючи комфортні умови проживання в мансарді, необхідно одночасно дотримуватися технічні вимоги по експлуатації даху.
Корисна порада
Паралельно треба визначитися з місцем розташування сходів і її конструкцією, оскільки в перекритті необхідно передбачити сходовий проріз. В дачних будиночках, призначених для зимового проживання, драбину на мансарду зазвичай облаштовують з передпокою або вітальні. Якщо весь будинок або тільки мансарда «суто літні», сходи можна винести на вулицю, або облаштувати на веранді.