Як приклеїти бордюр.

Бордюр - це кромка, яка застосовується в оформленні приміщень. Бордюр наклеюється на поверхню шпалер, тим самим відділяючи стіну від стелі. Щоб приклеїти бордюр самостійно, не потрібно мати багато досвіду.
Вам знадобиться
  • Бордюр;
  • линейка;
  • ножницы;
  • ведро;
  • клей;
  • кисть для нанесення клею;
  • рушник;
  • стілець/сходи.
Інструкція
1
Візьміть бордюр. Відміряйте 1 метр. Наріжте так кілька шматків.
2
Якщо бордюр продавався вже готовий, то відміряти і різати його не потрібно.
3
Розведіть розчин з клеєм.
4
Намажьте на виворітну сторону бордюру клей.
5
Акуратно нанесіть його на вгору шпалер. Починайте клеїти з кута.
6
Рушником розганяйте повітря під бордюром.
7
Коли вся кімната буде готова, пройдіться, подивіться ще раз, як він приклеївся, можливо кінчики десь відійшли.
Зверніть увагу
Щоб бордюр рівно ліг на шпалери, натягніть мотузку вздовж стіни, потім зробіть позначки на стіні.
Корисна порада
Якщо у шпалер є значні рельєфи, щось не наклеюйте на них бордюр.
Обклеювання приміщення шпалерами від підлоги до стелі - традиційний спосіб декорування стін. Застосовуючи різні дизайнерські рішення з використанням комбінацій різних шпалер і бордюрів , можна домогтися оригінальності інтер'єру, надати йому особливий шик.
Вам знадобиться
  • Щоб оформити стіни подібним чином, необхідні два види шпалер і бордюр. Бордюр - це широка (близько 20 см) смуга, такого ж тону, що і шпалери.
Інструкція
1
Перед обклеюванням стіни, її треба підготувати. Всі дефекти у вигляді тріщин, сколів, що відійшла штукатурки необхідно видалити, зашпатлевать і зачистити для отримання рівної поверхні за допомогою наждачного паперу.
2
Клеїти бордюр і шпалери слід на шпалерний клей, розведений згідно інструкції. Обов'язково засинайте суху суміш у воду, а не навпаки, інакше ризикуєте отримати грудки густого клею, розчинити які дуже складно. Через 20-30 хвилин, клей зазвичай готовий до використання. Є й клей, якому необхідно вистояти 24 години. В цьому випадку, заготуйте клей за день до обклеювання.
3
Поки клей набухає, потрібно розмітити стіну. При стандартній висоті стелі (250-260см) бордюр краще наклеювати на висоті 105-110 см від підлоги. Зробіть на деякій відстані мітки за допомогою будівельного рівня і з'єднайте їх 1 лінією. Горизонтальність лінії потрібно дотримуватися обов'язково, інакше бордюр лише підкреслить перепад висоти.
4
Бордюр клеїться в першу чергу. Для цього намазується і стіна і бордюр. Його прикладають до кута однієї стіни, поєднавши нижній край з окресленої лінією, і приклеюють, притискаючи спеціальним валиком. Не можна розтягувати бордюр при наклейці, інакше при висиханні у нього натягнуться краю, що може призвести або до відклеювання, або до пошкодження бордюру. Бордюр ведеться без перерви до наступної стіни.
5
Коли бордюр охопить весь периметр кімнати, приступають до наклеювання верхніх шпалер, вирівнюючи смуги за допомогою схилу. Щоб бордюр НЕ вимазати клеєм, по краях його обклеюють малярською стрічкою. Все нерівні краї обрізають після повного висихання шпалер за допомогою металевої лінійки і канцелярського клею. Аналогічним чином наклеюють нижню частину.