Як побудувати зруб для лазні. прорубати дверний проріз і вікно в зрубі.

Рубана лазня дуже тепла. Щоб зробити зруб правильно, краще довіритися професіоналам. Якщо ви самі вмієте поводитися з деревом, невелику баню можна зруб ить в лапу. Для будівлі зруб а вам буде потрібно плотницкий інструмент, колоди або брус і початкові знання про зведення зруб ів.
Вам знадобиться
  • -бревна
  • -плотніцкій інструмент
  • -інструмент для виміру і перевірки
  • -бензопіла
  • -шканти для кріплення
  • -мел або олівець
Інструкція
1
Зводити зруб для лазні краще частинами. Якщо ви рубайте з колоди, потрібно знати що необхідно чергування верху і комля. Верх у колоди завжди тонший. Якщо не виробляти чергування, зруб не вийде.
2
Уздовж всього колоди робіть паз. Це потрібно для щільного прилягання одного колоди до іншого. По краях вибирайте площині відповідно до товщини колоди з цього боку. При рубці з бруса це буде однакова вибірка з двох сторін, так як брус рівний і однаковий по всій довжині. Рубати з колоди набагато складніше. Вам доведеться заміряти кожен край для того щоб колоди лягали рівно.
3
Для додаткового закріплення будете використовувати шканти. Стовпи і крокви кріпляться за допомогою шипів.
4
При виготовленні зруб а ви повинні мати хороший плотницкий сокиру. Все заміри відзначайте крейдою або олівцем. Вимірюйте за допомогою лінійки, косинця, рулетки. Від правильності виміру залежить точний підгін колод один до одного і їх щільність укладання. На кожному кінці колоди проводите вертикальні лінії. Вони створюватимуть рівну площину канта. Для прискорення процесу можна використовувати електричну або бензинову пилку. Виробляєте перевірку укосом точність виконаних робіт.
5
Для зруб а лазні найкраще підходить осика або модрина, вони не бояться води і довго не гниють. Робіть зруб з просушеного лісу. Після виготовлення зруб а, встановіть його на рівному місці і дайте досохнуть колодах протягом 5-6 місяців. Все ряди розмітьте і тільки після повної просушки розберіть і встановіть на фундамент.
6
Вікна та двері найкраще вирізати після просушування та опади колод після установки зруб а на постійне місце. Хоча деякі майстри роблять це відразу.
Корисна порада
Не маючи практичного досвіду у виготовлення зрубів краще довірити це професіоналам. Щоб зробити правильний зруб відповідний всім вимогам і параметрам необхідно вчитися роками.