Як вирішувати приклади з дробом. вичесленной дробів.

Звичайна дріб - число примхливе. Іноді доводиться помучитися, щоб знайти рішення задачі з дробом і представити його в належному вигляді. Навчившись вирішувати приклади з дробом , ви легко впораєтеся з цією неприємною річчю.
Інструкція
1
Розгляньте додавання і віднімання дробів. Приміром, 5/2 + 10/5. Наведіть обидві дроби до спільного знаменника. Для цього знайдіть то число, яке можна розділити без залишку на знаменник і першої, і другої дроби. У нашому випадку це число 10. Перетворіть вищевказані дроби, виходить 25/10 + 20/10.Теперь складіть між собою числители, а знаменник залиште незмінним. Виходить 45/10.Можно скоротити отриману дріб, тобто розділити чисельник і знаменник на одне і те ж число. Виходить 9/2.Виделіте цілу частину. Знайдіть максимальне число, яке можна розділити без залишку на знаменник. Це число 8. Розділіть його на знаменник - це і буде ціла частина. Отже, в результаті виходить 4 січня/2.Проізведіте аналогічні дії при відніманні дробів.
2
Розгляньте множення дробів. Тут все просто. Перемножте між собою чисельники і знаменники. Приміром, 2/5 помножити на 4/2 виходить 8/10. Скоротіть дріб, виходить 4/5.
3
Розгляньте ділення дробів. При виконанні цієї дії переверніть одну з дробів, а потім перемножте чисельники і знаменники. Наприклад, 2/5 розділити на 4/2 - виходить 2/5 помножити на 2/4 - виходить 4/20. Скоротіть дріб, виходить 1/5.