Як почистити бурштин.

Янтар , що переливається на сонці таємничими відблисками, заворожує. Шкода, що бурштин досить м'який матеріал і з часом втрачає свій первозданний вигляд. Але повернути колишню красу камінчику з смоли можна, як в принципі і будь-якому іншому матеріалу.
Інструкція
1
Якщо бурштин трохи помутнел, помийте його мильною водою і помістіть в ємність з крижаною водою на кілька хвилин. Потім просто протріть м'якою серветкою. Цей спосіб чистки допоможе тільки при слабких забрудненнях, наприклад жирових або мильних відкладеннях. Після того, як ви промили камінь і просушили, можете капнути трохи оливкового масла на фланелеву ганчірочку і натерти бурштин.
2
Візьміть м'яку тканину і починайте натирати бурштин. Для цього підійде звичайний шматочок оксамиту. Процес трудомісткий, іноді на полірування йде кілька годин. Але якщо у вас вистачить терпіння, крапелька смоли стане прозорою.
3
Можете спробувати натерти прикраса пастою ГОІ. М'якою ганчіркою і невеликою кількістю пасти поліруйте камінь. Але якщо на ньому є зони з глибокими ушкодженнями, бурштин може придбати зеленуватий колір, позбутися якого буде складно.
4
Якщо ваш камінь сильно пошкоджений, єдиним виходом з положення буде відвідування ювелірної майстерні. Професіонали приведуть вашу прикрасу в порядок. Іноді для полірування бурштину використовується спеціальне обладнання, без якого процес чищення природної смоли неможливий.
Корисна порада
Не використовуйте для очищення бурштину зубну пасту, соду або інші речовини з абразивними частинками. Також не підійде і рідина, яка використовується для додання блиску металам.