Як випрати жалюзі. Як прати матерчаті жалюзі.

Жалюзі - нескладна конструкція, регулююча інтенсивність проникнення в приміщення світлового потоку. Крім цього вони можу нести додаткове навантаження, наприклад, оживити інтер'єр кімнати (композиційні або фотожалюзі), урізноманітнити дизайн будь-якого приміщення (мультифактурні жалюзі).
Інструкція
1
Варіюючи видом матеріалу і виконання, ви завжди можете підібрати оптимальні жалюзі для офісу, будинку, дачі, балкона або дитячої кімнати. Жалюзі бувають пластикові, алюмінієві, дерев'яні, бамбукові, тканинні.
2
Перші два види не вимагають особливого догляду, їх досить періодично протирати вологою мочалкою (можна використовувати миючі засоби). Дерев'яні і бамбукові жалюзі рекомендується пропилососити або протерти м'якою сухою серветкою.
3
Тканинні жалюзі, хоча і менш універсальні, однак, досить стійкі до осідання пилу і бруду. Всі вони просочені спеціальним анітстатіком, також забезпечує жорсткість і яскравість. Термін їх служби зазвичай становить 5-7 років, після чого рекомендується замінити тканину або віддати жалюзі в хімчистку.
4
Якщо такої можливості немає, можна випрати жалюзі вручну. Для цього зніміть їх, від'єднайте кріплення, важки, ланцюжки. Акуратно скрутіть їх в рулони і опустіть в теплий мильний розчин (шампуню або миючого для делікатних тканин).
Зверніть увагу
Жалюзі не можна терти і віджимати, щоб уникнути деформації і вимивання захисної просочення з тканини. Досить вийняти їх з води, дати їй трохи стекти і повісити на місце для повного висихання. У разі жакардових тканин, навіть при самій щадить пранні тканину «сяде» і втратить форму. Тому тут рекомендована тільки суха чистка.