Як заміряти рівень масла.

Заміряти рівень масла в двигуні необхідно два рази на місяць. Підтримуючи рівень масла на потрібному рівні, ви зможете бути спокійні за нормальну роботу двигуна вашої машини: він не підведе. Замір рівня масла - проста процедура, з якою ви завжди зможете впоратися самостійно.
Вам знадобиться
  • - чиста ганчірка
  • - захисні рукавички
Інструкція
1
Припаркуйте автомобіль на рівній поверхні. Це зовсім не повинен бути гараж або бокс сервісного центру: цілком підійде ваш власний двір або тихий ділянку проїжджої частини, де вам ніхто не перешкодить спокійно провести процедуру.
2
Найкраще перевіряти рівень масла в той момент, коли двигун холодний, якщо іншого не зазначено в інструкції по експлуатації вашого автомобіля. Якщо ж ви недавно їздили на своїй машині, то доведеться почекати і відкласти перевірку до повного охолодження двигуна. Зазвичай це займає кілька годин, так що краще перевіряти масло, коли ви, наприклад, збираєтеся кудись у вихідний день, але машину ще не заводили.
3
Одягніть рукавички, підійміть капот і знайдіть масляний щуп. Це тонкий довгий шматок металу з ручкою на кінці. Зазвичай щуп розташований дуже близько до середини двигуна, а його рукоятка може бути забарвлена в яскравий колір.
4
Як тільки ви виявите щуп, потягніть його з невеликим зусиллям на себе повністю вийміть з двигуна.
5
Протріть щуп. Скористайтеся для цієї мети чистою ганчіркою або паперовим рушником. Чистий щуп поверніть на його місце, вставляючи рукоятку до упору.
6
Знову витягніть щуп. На цей раз дійте обережно, щоб не змазати масло з його поверхні, поки ви його витягуєте. Як тільки ви дістали щуп, розмістіть його горизонтально, щоб масло не скло вниз.
7
Вважайте свідчення. Придивіться до частині щупа (тієї, що швидше за все покрита маслом): на ній ви виявите ділення, як на шкалі, якими будуть позначені рекомендований, мінімальний і максимальний рівні масла.
8
Переконайтеся, що у вашому двигуні масла достатньо, а при необхідності долийте.