Як побудувати правильно теплицю. зимова опалювальна теплиця.

Теплиця - це незамінна річ на будь-якому городі. Вона дозволяє отримувати ранні і великі врожаї. Але не всі можуть дозволити собі купити готову теплицю . Найчастіше дачники будують теплиці самостійно. Однак щоб правильно побудувати теплицю , треба знати деякі непорушні правила. Тоді ваші зусилля з її зведення не пропадуть даром.
Інструкція
1
Для початку визначтеся з місцем розташування теплиці. Її краще розміщувати на самому освітленому місці, там, де немає дерев і будівель, що створюють тінь. Тоді рослини завжди знаходитимуться на сонечку, урожай дозріє у великих обсягах. Вибирайте місце під теплицю там, де немає холодного північного вітру, краще на височини, щоб захистити теплицю від весняного паводка. Найкраще поставити теплицю , зорієнтувавши її із заходу на схід.
2
Потім виготовте каркас для теплиці. Він може бути дерев'яним, з металу або пластику. Дерев'яний переважніше: хоча він і менш довговічний, але зате стикаючись з ним, рослини не замерзнуть. Міцно закріпіть в землі 6 бічних опорних стійок по периметру і 3 центральних. Потім зберіть горизонтальні балки зверху опор, закріпіть ноги крокв з кроком півметра, навісьте двері з північного боку.
3
Зберіть всередині каркаса два дерев'яних ящика під грядки, заглубив їх рами на 50 см і засипавши біопаливом. Ним може стати кінський або коров'ячий гній, покритий шаром сіна. Зверху насипте землю шаром 10-15 см. Грядка, яка знаходиться з північного боку, повинна бути на 10 см вище південній, щоб сонячні промені потрапляли рівномірно.
4
Натягніть на каркас поліетиленову плівку або плівку ПВХ. Краще брати цілі шматки. Зафіксуйте плівку, прибивши до опор тонкі дерев'яні рейки. Торці теплиці треба закрити плівкою повністю. Тепер теплицю можна використовувати.
Своя оранжерея - це мрія практично кожного садівника. У такій оранжереї переживуть зиму навіть тропічні рослини, та й займатися садівництвом можна буде цілий рік, незважаючи на погоду. Але достатньо однієї зимової ночі без опалення і всі рослини можуть загинути, тому до будівництва оранжереї необхідно підійти дуже відповідально і ретельно продумати все до останніх дрібниць.
Інструкція
1
Оберіть місце для оранжереіПрі виборі місця під будівництво оранжереї необхідно враховувати такі фактори як захист від вітру і тривалість природного освітлення. Не рекомендується розміщувати оранжерея в місцях, де на неї буде падати тінь від інших об'єктів.
2
Закладіть фундамент оранжереіДля будівництва оранжереї підійде стрічковий фундамент з бетону або каменю. Глибина основи повинна доходити до рівня непромерзанія землі. Утеплити стрічковий фундамент можна за допомогою полістиролового пінопласту. Такий фундамент утримуватиме тепло в нижніх повітряних шарах оранжереї і, завдяки цьому, ви зможете заощадити на опаленні.
3
Змонтуйте каркас Для виготовлення каркаса ідеально підійдуть ПВХ, алюміній або оцинкована сталь. Конструкції з цих матеріалів мають гарні ізолюючими властивостями, підвищеною міцністю і стійкістю до деформацій. Використовувати дерево для виготовлення каркаса не рекомендується т.к. воно схильне до гниття і вимагає більшого догляду.
4
Встановіть зовнішню обшівкуМатеріали для зовнішньої обшивки повинні мати хорошу світлопроникність і теплоізоляційні властивості, а також високий коефіцієнт світлорозсіювання. Для цих цілей підійдуть такі матеріали як скло або монолітний полікарбонат.
5
Зробіть статевої настілСледует пам'ятати, що матеріали для статевого настилу в оранжереї повинні мати дренажну функцію. Для цих цілей добре підійде дрібний гравій.
6
Настелите кришуКришу оранжереї рекомендується робити із стільникового полікарбонату. Цей матеріал легше скла і не поступається йому за своїми властивостями.
7
Проведіть отопленіеДля опалення оранжереї можна використовувати бензинові, газові або електричні котли. При проектуванні опалення необхідно передбачити додаткові, страхувальні варіанти на випадок перебоїв з газопостачанням або електрикою.
8
Проведіть поливальну сістемуАвтоматіческіе системи зрошення дозволять вам заощадити масу сил і часу.