Як підрізати троянди. Як підрізати домашні троянди після відцвітання.

Догляд за квітами приносить велике задоволення садівникові. Кущові троянди прекрасні самі по собі, але їм, як і алмазу, потрібно надати правильну огранювання, щоб вони здалися у всій красі, а для цього їх потрібно вчасно і правильно підрізати.
Інструкція
1
Навесні, коли відступають заморозки з троянд, знімають зимовий укриття і обрізають кущі. Обрізка потрібна для стимулювання росту, оновлення та розвитку рослини, рясного цвітіння.
2
В першу чергу необхідно видалити всі слабкі, старі та пошкоджені хворобою або морозами пагони. Всі інші потрібно підрізати ступенями. Помилкою багатьох квітникарів є обрізка всіх пагонів на одній висоті. У підсумку гілки заважають один одному і конкурують між собою за світло. Підрізати необхідно гострим секатором, тонкої ножівкою або ножем. Зріз роблять гладким в 5 мм від нирки навскоси.
3
Наскільки сильно зрізати пагони, визначають залежно від виду троянди : * Ремонтантні троянди проріджують, найсильніші пагони трохи підрізають: у головного залишають 10 нирок, у інших - 6. Таке підрізування забезпечує друге і третє цвітіння за сезон. Усі гілки старше 3 років необхідно обрізати повністю, так як цвісти вони не будуть. * Паркові троянди видають суцвіття на двох-трехгодовалая гілках, тому такі гілки не підрізає, а лише проріджують, видаляючи хворі і слабкі пагони. * Чайні троянди і троянди флорибунда можуть цвісти буквально на будь-якому втечу. Тому, щоб кущ не виснажився, залишають у сильнорослих кущів на пагонах по 4-6 бруньки, у слаборослих - по 3 нирки. * Поліантових троянди ще більш скоростиглі. Багато сортів поліантових троянд сильно гілкуються, утворюючи багато дрібних квітів першого-третього порядку, що забезпечує їм тривале безперервне цвітіння. Їх потрібно обрізати дуже коротко, залишаючи не більше 3 нирок на втечу.
4
Коли троянди відцвітуть, пагони зрізають, захоплюючи засохлий бутон і 2-3 листа. В результаті кущ знову пускається в цвітіння. Якщо ви хочете, щоб троянди цвіли рясно і довго, зрізайте плоди, так як вони забирають багато сил у рослини. Влітку також потрібно регулярно видаляти молоді пагони, що з'являються на квітучої гілки і дику поросль. Так ви значно підвищите якість цвітіння сортових і щеплених троянд.