Як порахувати вартість електроенергії. Як правильно порахувати електроенергію.

Вартість електроенергії залежить від багатьох показників. Від регіону вашого проживання, від того, яким видом плити ви користуєтеся, електричної або газової, а також від моделі вашого облікового приладу. При використанні Однотарифні приладу обліку ви оплачуєте використану електроенергію за одним тарифом протягом усієї доби. При двухтарифні приладі обліку вартість електроенергії залежить від денного та нічного тарифу, встановленого у вашому регіоні. Деякі використовують багатотарифні лічильники. Ціна за 1 кВтг різниться за часом доби і залежить від встановлених тарифів.
Інструкція
1
Для підрахунку вартості використаної електроенергії, користуючись однотарифним лічильником, від цифри показань лічильника на день оплати відніміть попередню цифру, яка вказана в графі квитанції на день оплати. Отриману різницю помножте на суму тарифу вашого регіону. Результат буде вартістю за витрачену електроенергію в даному місяці.
2
При підрахунку вартості використаної електроенергії по двотарифними приладу обліку необхідно вважати показання за двома тарифами. Тарифом нічного часу, який діє у вашому регіоні і денного. Від показання лічильника за нічним тарифом відніміть цифру в графі на день оплати в попередній квитанції. Також вступите з показаннями денного тарифу. Отримані суми помножте на нічний і денний тариф, обидві суми складіть. У вас вийде вартість використаної електроенергії, яку потрібно оплатити.
3
Користуючись багатотарифним приладом обліку необхідно вважати всі цифри і суми за кожним часу і тарифу окремо, скласти всі суми і оплатити використану електроенергію.