Як вичавити гранат. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Гранатовий сік використовується як в кулінарії, так і в медицині. У ньому маринують м'ясо, з нього роблять напої, застосовують при лікуванні різних захворювань. Відомо, що найкорисніше свіжовичавлений сік. Гранатовий сік можна приготувати кількома способами.
Інструкція
1
Найшвидше отримати гранатовий сік зі свіжого плода можна за допомогою звичайного преса для цитрусових. Просто розріжте гранат на дві половинки, видавіть сік, прокрутивши кожну з них навколо осі преса. Недолік цього методу полягає в тому, що кісточки граната розлітаються по сторонам, забруднюючи простір, а соку при цьому виходить дуже мало.
2
Можна видавити сік і звичайної електричної соковижималкою на низьких оборотах, але приготуйтеся до того, що на виході у вас виявиться велика кількість непридатного макухи і зовсім трохи соку.
3
Найкраще видавлювати сік з гранатів за технологією, давно застосовуваної в близькосхідних країнах. Виберіть стиглий, соковитий і пружний фрукт. Придавите його до поверхні стола і почніть катати, намагаючись розчавити ягоди всередині плоду. Якщо ви не відрізняєтеся особливою силою, можете вдатися до допомоги кухонної дошки. На велику дошку тиснути вам будуть легше, ніж на маленьку кульку.
4
Коли гранат стане м'яким і податливим, просвердлите в його шкірці дірочку шириною 3-5 мм, видавіть сік в стакан. За допомогою цього способу ви отримаєте максимальну кількість соку, яке тільки може видати цей фрукт. Свіжовичавлений гранатовий сік потрібно відразу ж використовувати за призначенням. Вітаміни, що містяться в ньому, розкладаються на повітрі, і вже через пару годин сік, добутий з такими зусиллями, нічим не відрізнятиметься від гранатового напою з найближчого магазина.
Корисна порада
Гранатовий сік виходить дуже насиченим і досить терпким, пити його краще, розбавляючи водою, або в поєднанні з іншими соками.
Гранат - невисоке дерево, або чагарник, батьківщиною якого вважається Північна Африка і Середня Азія. Безумовно, гранат більш відомий як плодового, а не декоративного рослини. Проте, в декоративному якості гранат добре знайомий любителям вирощування бонсай.
Вам знадобиться
  • - стиглий плід граната;
  • - «Епін-екстра»;
  • - дернова земля;
  • - перегнійна земля;
  • - листова земля;
  • - річковий пісок;
  • - дренаж.
Інструкція
1
Свіжі насіння граната відрізняються непоганий всхожестью. Для одержання насіння візьміть стиглий плід граната, куплений в магазині. Підійдуть і насіння з стиглого плода кімнатного граната. Вийміть насіння з соковитою м'якоті і промийте у воді. Деякі фахівці радять знезаражувати насіння в слабкому розчині марганцівки.
2
Перед посівом можна на добу замочити насіння в розчині «Епін-екстра» з розрахунку трьох крапель препарату на півсклянки води.
3
Посів насіння граната рекомендують проводити пізно восени або навесні. Для посіву підготуйте контейнер з грунтовою сумішшю, приготовленої з однієї частини дернової землі і однієї частини промитого річкового піску.
4
Зволожите грунт, посійте в нього насіння на глибину не більше сантиметра від поверхні. Накрийте контейнер склом або поліетиленовою плівкою і помістіть в місце з температурою повітря не нижче двадцяти і не вище двадцяти п'яти градусів. Підтримуйте грунт у вологому стані, поливаючи її теплою водою.
5
При сприятливих умовах перші паростки можуть з'явитися вже через два тижні після посіву. Як тільки з'являться два справжніх листочка, сіянці слід пікірувати по одному в маленькі горщики з шаром дренажу на дні і грунтової сумішшю, приготовленої з частини перегнійної землі, двох частин дернової землі, двох частин листової землі і двох частин піску.
6
Щоб пікірувати сіянці, акуратно зніміть їх з контейнера, в якому проростало насіння. Укоротите корінці на одну третину довжини. Пальцем або пікіровальним кілочком зробіть отвір в грунті і опустіть в нього сіянець так, щоб корінці НЕ загнулися. Притисніть коріння грунтом, встромивши пікірувальні кілочок збоку від лунки.
7
Через пару місяців пересадите рослина в горщик, діаметром на два сантиметри більше попереднього. При пересадці використовуйте такий же склад грунтової суміші і не пошкоджувати земляний ком.
Корисна порада
Гранат добре переносить яскраве світло, тому його можна розмістити біля вікон, що виходять на південь. Влітку винесіть рослина на балкон або відкриту веранду.