Як вибирати баклажани.

Баклажани мають слабким ароматом, при цьому самі з легкістю вбирають запах інших продуктів, тому їх можна використовувати в найрізноманітніших блюдах. Неважливо, чи є баклажан основою страви або тільки його доповненням. Від стиглості і стану цього овоча часто залежить кінцевий аромат всього блюда.

Вибирайте самі спілі і якісні баклажани, щоб отримати кращий результат.

  1. Візьміть баклажан і зважте його в руці. Стиглий і хороший баклажан повинен бути важче, ніж здається візуально. Якщо ви не впевнені, перевірте так же ще кілька баклажанів, щоб мати уявлення про співвідношення ваги і об'єму.
  2. Розгляньте баклажан з різних сторін, щоб дізнатися, чи немає на ньому подряпин, вм'ятин, порізів або плям. У ідеального баклажана всі ці вади відсутні. Пошкоджений баклажан може бути пом'ятим, жорстким або гнилим всередині. Деякі сорти баклажанів бувають смугастими або краплистими, це нормально і не вважається плямами.
  3. Піднесіть баклажан до світла і розгляньте його шкірку. Вона повинна бути гладенькою, а не матовою, зморшкуватою або зім'ятому.
  4. Злегка ткніте пальцем баклажан. Стиглий баклажан несильно піддасться, але моментально повернеться до своєї первісної форми, як тільки ви приберете палець. На перестиглих баклажані вм'ятина так і залишиться, а недозрілий овоч піддасться тільки при дуже сильному натисканні.
  5. Пощупайте баклажан обома руками. Якщо відчуєте, що в деяких місцях він м'який, швидше за все, всередині він гнилий.