Як різати швидко. Як навчитися швидко різати овочі.

В телевізійних кулінарних шоу професійні кухарі вражають глядачів не стільки новими рецептами, скільки своєю віртуозністю. Все-таки, це шоу і воно повинно бути барвистим. Найбільше при цьому заворожує обходження професіоналів з ножем, який буквально миготить у них в руках, залишаючи після себе подрібнений продукт.
Вам знадобиться
    • гострий ніж
    • обробна дошка
    • овочі
Інструкція
1
Багато телеглядачів після перегляду чергової передачі намагаються повторити підглянуті трюки з ножем. В кращому випадку у них нічого не виходить, в гіршому ж справа може закінчитися травмами і порізами.
2
Якщо ви хочете навчитися орудувати ножем, як професіонал, роздобудьте дуже гострий ніж. Ну або заточите один з у вас наявних. Гострий ніж буде вас добре слухатися, а тупим ви нічого не наріжете, тільки поранитеся.
3
Щоб навчитися різати швидко, спочатку навчіться просто різати. Почніть тренуватися на картоплині. Укладіть половинку коренеплоду зрізом вниз, візьміть в руки ніж, вільною рукою притримуйте картопля, склавши її особливим чином. Зігніть всі пальці наполовину, великий палець упрячьте всередину вийшла жмені. Кінчики інших пальців повинні теж дивитися всередину.
4
Придавите овоч кінчиками пальців складеної кисті, зробіть перший надріз. Середній палець буде трохи виступати перед іншими, площина леза повинна лежати на середній його кісточці. Оскільки кінчик пальця загнутий всередину кисті, порізати ви його не зможете. Зробіть акуратне рух ножем зверху вниз і до себе. Лезо повинне не тиснути на картоплю, а простягатися всередині нього.
5
Зробивши перший розріз, посуньте плід за допомогою загнутих пальців вперед на необхідну величину. Не забирайте нож від кісточки середнього пальця, проплисти по ній гладкою поверхнею леза вгору і знову зробіть режущее рух. На різання однієї картоплини у вас може піти до 5 хвилин. Нікуди не поспішайте, намагайтеся робити все правильно.
6
Як тільки ви зрозумієте суть процесу, ви навчитеся правильно різати овочі. А після деякого тренування прийде і швидкість. Ви зможете орудувати ножем не гірше, а може навіть і краще, кухарі з улюбленої телепередачі.
Корисна порада
При нарізці дрібних предметів, не забирайте кінчик леза від дошки, работат тільки рукояткою ножа.