Як зробити самому датчик руху. Датчик руху своїми руками.

Уже багато хто оцінив зручність використання датчиків руху в своїй хаті - автоматично вмикається світло, коли ви входите в кімнату, різна апаратура. Зібрати такий датчик багато хто прагне своїми руками в надії заощадити. Не найпростіше рішення, але цілком можливе.
Вам знадобиться
  • Фотодиод ФД 265, реле РЕС55А, транзистори, резистори, блок живлення на 5В, вольтметр, паяльник, дроти, лазерна указка, водопровідна прокладка, шуруп.
Інструкція
1
Перший етап роботи полягає в підготовці харчування для датчика, який за замовчуванням буде працювати постійно. Для цього візьміть блок живлення, зріжте з нього роз'єм і визначте, де знаходяться «плюс» і «мінус» за допомогою вольтметра.
2
До плюса припаювати резистор 10кОм.
3
До резистору, припаяти до плюса, слід припаяти фотодиод катодом.
4
Анод фотодіода за допомогою припаювання приєднують до так званого підлаштування резистори. До його мінуса паяють емітер транзистора, а колектор з'єднують з базою VT1, припаяної і до R1.
5
Далі з'єднуються такі елементи: емітер VT2 з мінусом, контакт реле з колектором VT2. Інший же контакт реле споюють разом з «плюсом» блоку живлення.
6
Так як датчик найпростіше організувати на базі лазерної указки, то наступним етапом роботи стане створення такої. В цілому підійде той же блок живлення. Для цього слід припаяти ще два дроти в блоці паралельно з наявними.
7
Візьміть шуруп, вставте його в водопровідну прокладку і все разом, капелюшком всередину, вставте в указку - капелюшок шурупа повинна впертися в наявну всередині пружину.
8
Тепер підключіть провід від харчування до шурупу, а другий просуньте між корпусом указки і прокладкою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=acZd9czrLB0
Зверніть увагу
Часто при підключенні шурупа до вказівкою остання згоряє, з якої причини - незрозуміло, при уважному підході і акуратною роботі все виходить коректно.
Корисна порада
Встановити датчик слід в отворі. Зручно розмістити його приблизно в метрі від підлоги. Естетичніше буде помістити сам датчик в коробочку так, щоб фотодиод визирав. Дроти живлення бажано заховати з очей. Указку встановлюють так, щоб промінь йшов паралельно підлозі і потрапляв на фотодіод.
Перетворювачі напруги дозволяють підвищувати або знижувати постійну напругу. Такі перетворювачі зустрічаються в складі різних пристроїв, у тому числі і монітора, з екрана якого ви читаєте ці рядки. Для використання в демонстраційних цілях ви можете побудувати найпростіший двотактний перетворювач напруги на мікросхемі К155ЛА3.
Інструкція
1
Візьміть понижуючий трансформатор від будь-якого малогабаритного мережевого адаптера (НЕ імпульсного). Ви будете використовувати його в протилежному якості - як підвищуючий. Для цього візьміть мініатюрну неонову лампу (наприклад, типу ІНС-1 або NE-2) і підключіть її до високовольтної обмотці трансформатора.
2
Візьміть мікросхему К155ЛА3. З'єднайте у неї між собою наступні висновки: - 1 і 2; - 3, 4 і 5; - 6, 9 і 10; - 8, 12 і 13.
3
Один з висновків низьковольтної обмотки трансформатора з'єднайте з виведенням 11 мікросхеми, другий - з точкою з'єднання її висновків 8, 12 і 13.
4
Візьміть резистор номіналом в 1 килоом. Один з його висновків підключіть до точки з'єднання висновків мікросхеми з номерами 1 і 2, другий - до точки з'єднання її висновків 6, 9 і 10.
5
Візьміть електролітичний конденсатор ємністю в 5 микрофарад, розрахований на напругу не менше 10 В. Його мінусову обкладку підключіть до точки з'єднання висновків мікросхеми з номерами 1 і 2, плюсову - до точки з'єднання її висновків 3, 4 і 5. У вітчизняних конденсаторів поруч з додатним висновком мається знак плюса, у імпортних поруч з негативним проведена смуга з мінусів.
6
Складіть батарею з трьох або чотирьох елементів AA або AAA, з'єднавши їх послідовно. Позитивний полюс батареї з'єднайте через вимикач з чотирнадцятим висновком мікросхеми, а негативний - безпосередньо з її сьомим висновком.
7
Чи не торкаючись висновків високовольтної обмотки і неонової лампи, увімкніть живлення. Неонова лампа засвітиться.
8
Конструктивне оформлення перетворювача залежить від того, для чого він буде застосовуватися. Якщо ви хочете використовувати його в складі малопотужного кишенькового ліхтаря, використовуйте компактний пластмасовий корпус з вбудованим батарейним відсіком. Для фізичного же кабінету можна побудувати розгорнутий макет перетворювача. Для цього розташуйте всі його елементи на великому аркуші оргалита, розташованому вертикально, напишіть поряд з кожним з них назву. Макет може розміщуватися на столі за допомогою підставки або на стіні за допомогою саморізів. Незалежно від виконання перетворювача, високовольтна обмотка трансформатора і неонова лампа повинні бути захищені від дотику.