Як дати доступ до папки.

Сенс існування комп'ютерних мереж укладено в наданих ними можливостях вести спільну діяльність (як комп'ютерів, так і людей). Але, в той же час, операційна система кожного комп'ютера має захисні механізми для запобігання несанкціонованого проникнення ззовні. Компроміс між цими протилежними векторами роботи вашого комп'ютера встановлюєте ви, і якщо вже ви вирішили дати доступ до якоїсь конкретної папці ззовні, то давайте розглянемо - як це зробити в ОС Windows .
Інструкція
1
Майже напевно ваша операційна система використовує файлову систему NTFS (New Technology File System - «файлова система нової технології»). А це означає, що безпека ОС організована на рівні окремих файлів - в кожній папці кожного диска вашого комп'ютера існують спеціальні списки, призначені для контролю доступ а (ACL - Access Control List) . В них містяться переліки окремих користувачів і груп користувачів, яким дозволений доступ до папці в цілому або певного файлу в ній. У цьому списку перераховані і дії, які цим користувачам (або групами) дозволено здійснити з файлами і папками. В операційній системі є кошти і детального і спрощеного управління ACL-списками. Залежно від того, чи активована опція «Використовувати простий спільний доступ до файлів» в настройках вашої ОС, залежить і послідовність дій по включенню загального доступ до якої або папці. З'ясувати це можна через діалог «Властивості папки» в Панелі управління. Для відкриття панелі потрібно в головному меню (на кнопці «Пуск»), в розділі "Налаштування" вибрати відповідний пункт - «Панель управління». В панелі запустите «Властивості папки" і перейдіть на вкладку «Вид».
2
Для відкриття (або навпаки - закриття) мережевого доступ а до потрібної папці натисніть її правою кнопкою миші і в меню виберіть пункт «Загальний доступ і безпека ». Якщо на попередньому кроці з'ясувалося, що опція «простий загальний доступ » у вас включена, то закладка «Доступ» у вікні властивостей папки буде виглядати так:
3
Для дозволу доступ а по мережі поставте мітку «Відкрити спільний доступ до цієї папці». Можна тут же вказати і ім'я, під яким ця папка буде видна іншим її користувачам, а також поставити позначку, роздільну зовнішнім користувачам редагувати файли в папці. Щоб зміни вступили в силу - натисніть «OK».
4
А якщо установка «простий загальний доступ » в настройках папки вимкнена, то закладка «Доступ» у вікні властивостей папки буде виглядати інакше:
5
В цьому варіанті теж можна вказати ім'я фолдера для мережевих користувачів і задати обмеження кількості одночасних підключень до нього. Для дозволу мережевим користувачам редагувати файли цієї папці тут слід натиснути кнопку «Дозволи», а потім поставити мітку навпроти пункту «Зміна». Залишилося натиснути кнопку «OK», щоб зміни вступили в силу.
В файлової системі NTFS ОС Windows для зміни прав користувачів по здійсненню будь-яких операцій з файлами та папками потрібно редагувати записи в «списках контролю доступу » (ACL - Access Control List). В ОС передбачені спрощений і більш докладний механізми такого редагування. Залежно від того, який з них активований в вашій системі, послідовність дій по включенню доступу до папці буде трохи відрізнятися.
Інструкція
1
Запустіть провідник Windows, двічі клацнувши ярлик «Мій комп'ютер» на робочому столі або натиснувши поєднання клавіш CTRL і E. Перейдіть до папці, права доступу до якої потрібно відредагувати. Відкрийте контекстне меню клацанням правою кнопкою мишки значка папки і виберіть пункт «Загальний доступ і безпека».
2
Перейдіть на вкладку «Доступ» відкрився вікна властивостей папки. Залежно від того, чи включена в настройках вашої системи опція спрощеного управління доступом, набір розміщених тут установок буде небагато різним.
3
Поставте відмітку у пункту «Відкрити спільний доступ до цієї папці». Тут же можна вказати для цієї теки псевдонім, під яким вона буде видна мережевим користувачам. Для цього призначено поле «Ім'я загального ресурсу» (або «Загальний ресурс»). Якщо права зовнішніх користувачів повинні включати можливості редагування та видалення файлів цього каталогу, то поставте позначку в полі «Дозволити зміну файлів по мережі» . Таке поле буде присутній на цій вкладці, тільки якщо включено спрощене управління доступом, а при відключеному тут буде розміщена кнопка з написом «Дозволи». По натискання кнопки відкривається віконце зі списком окремих користувачів і цілих груп, які перераховані в списку ACL для цієї папки. Вибираючи рядок і виставляючи або прибираючи мітки в чекбоксах розміщеного нижче переліку операцій з файлами, ви можете більш детально налаштовувати права користувачів («безпекову»). Можете навіть створити спеціальну групу або користувача саме для цієї папки, натиснувши кнопку «Додати».
4
Натисніть кнопку «OK» по завершенні зміни налаштувань і нові установки будуть зафіксовані в списку контролю доступу ACL для цієї папки.