Як розділити локальні диски. Як розділити диск на декілька.

Останнім часом стали з'являтися жорсткі диски великого обсягу (від 200 Гб і до терабайта). Сьогодні вже не можна здивувати наявністю накопичувача інформації обсягом в один терабайт. Тому зараз постало гостро питання про розділення жорсткого диска на декілька розділів, що забезпечує швидку перевірку та якісну дефрагментацію. До того ж, наявність декількох розділів на одному жорсткому диску дозволяє зменшити навантаження на весь диск в цілому.
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення Partition Magic.
Інструкція
1
Для того щоб розбити ваш жорсткий диск, скористайтеся програмою Partition Magic. При її використанні, можна розділити диск на декілька частин, уникаючи MS-DOS режим. Запустіть програму. Якщо у вашій системі встановлений тільки один диск, які необхідно розбити, то натисніть правою кнопкою на ньому - виберіть пункт «Завдання» - «Створити новий розділ».
2
Перед вами з'явиться нове вікно - натисніть кнопку «Далі».
3
Виберіть пункт «After C:» (Recommended) - натисніть кнопку «Далі».
4
Виберіть пункт «Властивості розділу» - задайте розділ створюваного диска.
5
Виберіть пункт «Створити як ...» - «Logical (Recommended)» - виберіть файлову систему (бажано NTFS) - призначте букву диска - натисніть кнопку «Далі».
6
Натисніть кнопку «Фініш» - потім натисніть кнопку «Застосувати».
7
Після закриття цього вікна, програма вкаже вам, що необхідно виконати перезавантаження.
8
В процесі перезавантаження почнеться поділ жорсткого диска на розділи. Ця операція може зайняти значну частину часу, якщо жорсткий диск має великий об'єм. Ще одним фактором тривалого виконання операції може послужити наявність інформації на жорсткому диску.
9
Після виконання операції поділу жорсткого диска і завантаження комп'ютера, перевірте жорсткий диск на помилки і виконайте його дефрагментацію.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=yCJcDPcYh9M
Поділ жорсткого диска комп'ютера може знадобитися для того, щоб встановити дві операційні системи (наприклад, Linux і XP) або отримати більш організовану структуру розділів і файлів.
Інструкція
1
Щоб переконатися, що дані на комп'ютері немає будуть втрачені в разі невдалого створення розділів, обов'язково виконайте резервне копіювання. Для цього скачайте і встановіть на комп'ютер програму для резервного копіювання файлів (наприклад, BackupFly або Acronis True Image).
2
Після завершення установки запустіть програму. Залежно від того, яка програма була обрана, можна використовувати зовнішній жорсткий диск або DVD-диск для резервних копій файлів. Слідуйте вказівкам програми, щоб копіювати дані. Після завершення копіювання перевірте, що були створені копії всіх файлів.
3
Скачайте і встановіть на комп'ютер утиліту для створення розділів жорсткого диска (наприклад, Acronis Disk Director або Paragon Partition Manager). Перевірте, що виділено достатньо місця (близько 20 Гб) на диску С для операційної системи Windows і тимчасових файлів інших програм. Запустіть утиліту диска і виберіть необхідну кількість розділів. Якщо плануєте встановити на комп'ютер іншу операційну систему, ймовірно, буде потрібно вибрати 3 або 4 розділу.
4
Зачекайте, поки утиліта для створення розділів завершить роботу, а потім перезавантажте комп'ютер. Якщо процес пройшов успішно, не повинно бути ніяких проблем з доступом в «Мій комп'ютер». Крім того, з'явиться від трьох до чотирьох різних букв дисків, кожен з яких представляє один розділ.
5
Якщо розділи так і не були створені або були загублені які-небудь файли, запустіть програму для резервного копіювання. Виберіть резервну копію даних, яка буде відновлена на жорсткий диск.
6
Повторіть крок 3 для того, щоб заново поділити жорсткий диск. Якщо знову виникли проблеми, можливо, буде потрібно встановити і скористатися іншою програмою для створення розділів диска.