Як отримати ефір.

Ефір має безліч корисних сфер застосування. Він використовується як розчинник, як добавка до моторного палива для збільшення октанового числа і навіть для наркозу. Тому багато хто хотів би знати, як на практиці можна синтезувати цю речовину.
Вам знадобиться
  • перегінних колба, пробка з капілярної воронкою і термометром, гумова трубка, скляна трубка, холодильник, краплинна воронка, пальник, азбестова сітка, спирт, концентрована сірчана кислота, вода з льодом, розчин їдкого натру, розчин хлористого кальцію.
Інструкція
1
Візьміть перегінну колбу об'ємом 200 мл, залийте в неї 30 мл спирту і обережно перемішайте, поступово додаючи концентровану сірчану кислоту в кількість 30 мл. Після цього закрийте колбу пробкою з капілярної воронкою і термометром. При цьому кулька термометра повинен знаходитися в рідині. Приєднаєте за допомогою гумової трубки до ніжки крапельної воронки скляну трубку із загнутим догори і відтягнутим кінцем.
2
З'єднайте колбу з холодильником, попередньо приєднавши до нього в якості приймача колбу для відсмоктування. Надіньте на бічній тубус колби довгу гумову трубку для відведення в сторону парів ефіру. Прохолоджуйте приймач водою з льодом.
3
Налийте в крапельну воронку 120 мл спирту і нагрійте колбу через азбестову сітку пальником. Коли температура досягне 140 градусів, починайте потроху доливати спирт. При цьому стежите за тим, щоб температура не досягала більше 150 градусів. Закінчите додавати спирт після закінчення 45-60 хвилин. При цьому суміш нагрівайте ще протягом 5 хвилин, після чого загасіть пальник і від'єднайте приймач.
4
Збовтайте в делительной воронці дистилят разом з 10% -ним розчином натру в кількості рівній 1/3 обсягу всього дистиляту для того щоб видалити міститься в ньому сірчисту кислоту. Відокремте розчин натру, після чого для видалення спирту обробіть ефір насиченим розчином хлористого кальцію, взятого в обсязі? обсягу дистиляту.
5
Розокремивши водний шар, перелийте ефір в суху склянку, додайте хлористим кальцій і залиште стояти на час від 4 до 5 годин. Після цього переженете з перегінній колби ефір, збираючи при цьому фракцію, киплячу при температурі 33-38 градусів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=MvHgmIcyMS0
Зверніть увагу
Пам'ятайте, ефір - сильно летуче і легко займиста речовина, тому дотримуйте велику обережність при роботі з ним.
Корисна порада
В процесі перегонки ефіру замість пальника краще використовувати баню з гарячою водою.