Як визначити залізо.

Залізо в рудах, а також в рідинах, наприклад, у воді, визначається за допомогою титриметрического методу. Метод цей грунтується на відділенні заліза від нерозчинного гідроксиду і визначенням заліза в присутності сульфлсалізціловой кислоти.
Вам знадобиться
  • Набір для визначення заліза титриметрическим способом (можна замовити через інтернет або придбати в спеціалізованому магазині).
  • Вода дистильована.
Інструкція
1
Приготуйте робочий розчин трилону Б (0,01 моль/дм3) і сульфацилова кислоти двадцатипроцентной. Помістіть їх в ємності для зберігання.
2
Підготуйте проби до аналізу: покладіть її в стакан, додайте 20 см3 аміаку водного і прокип'ятіть поки не отримаєте осад. Зберіть осад на фільтрі і кілька разів промийте його гарячою дистильованою водою. Потім розчиніть його в 10 см3 розчину соляної кислоти з масовою часткою 5% і злийте в конічну колбу.
3
В розчин проби додайте 1-2 см3 10% -ного розчину аміаку водного (поки рівень рH не досягне двох). Потім додайте 1 см3 розчину сульфосаліцоловой кислоти. Отримана суміш стане насичено червоного кольору (винного). Нагрійте її до температури 70-80оС. Чи не остуджуючи суміш титруйте її розчином трилону Б, поки вона не змінить колір і не стане жовтою.
Корисна порада
Можна розрахувати вміст заліза в пробі. Для цього необхідно використовувати формулу: ХFe (мг) = 56 x V x 0,01. У даній формулі V відповідає обсягу в см3 трилона Б, який був використаний при титруванні проби.