Як повернути гроші за договором.

Іноді бувають випадки, коли покупець, який уклав договір на придбання квартири (мається на увазі новобудова), йде на його розірвання. Для розірвання цього договору повинні бути вагомі підстави. Основними причинами розірвання звичайно є затримка термінів будівництва або ж порушення умов договору.
Вам знадобиться
  • Договір купівлі-продажу квартири, заяву про розірвання договору, претензія позичальникові або продавцеві в письмовому вигляді.
Інструкція
1
Для початку складіть і подайте претензію на продавця. У цій претензії необхідно все ретельно прописати. Не забудьте вказати терміни повернення грошових коштів (7-10 днів) і свої реквізити.
2
Правильно сформулюйте свої вимоги, якщо вони стосуються неустойок і збитків. Претензії подавайте в двох примірниках, для того щоб на одному з них отримати відмітку про вручення. Якщо ж вам відмовляються ставити відмітку в претензії, відправте її рекомендованим листом з повідомленням.
3
Позичальник зобов'язаний повернути грошові кошти протягом 20 днів з дня розірвання договору. А також відшкодувати завдані збитки. Якщо грошові кошти в зазначений термін вам не повернуті, зверніться до суду. Для цього складіть позовну заяву, оплатіть держмито, прикладіть розрахунки.
4
При прийнятті судом справи доведіть документально, що ваші вимоги обґрунтовані. Вимоги вважаються обґрунтованими, наприклад, якщо ціна на житло істотно збільшилася, а також, якщо терміни будівництва значно затримуються.
Зверніть увагу
При покупці квартир в новобудовах є ризик стати жертвою шахраїв. Щоб цього уникнути, необхідно укладати договори з надійними компаніями, що працюють вже кілька років. Бажано, щоб компанія мала заселені об'єкти. Можна розпитати мешканців цих об'єктів, чи були які-небудь проблеми з термінами здачі, і як складалася ситуація в цілому.
Корисна порада
Треба знати, що бувають випадки, коли виграний суд не гарантує повернення грошей. Деякі компанії з тягарем повислих боргів просто оголошують себе банкрутами. Для гарантійного повернення грошових коштів слід купувати житло у великих компаніях з хорошою репутацією. Договір пайової участі необхідно страхувати в державній компанії. Договори на придбання квартир зобов'язані проходити державну реєстрацію.