Як відчистити нагар.

Життя на дачі, поїздки на шашлики, приготування їжі на відкритому вогні, використання побутового газу призводять до утворення нагару , який з часом псує не тільки зовнішній вигляд посуду, але і її функціональність. Нагар можна і потрібно зчищати, причому не завжди тільки абразивними речовинами
Інструкція
1
Сьогодні існує багато засобів для усунення нагару зі сковорідок, решіток для гриля та іншого посуду, такі як "Адрілан", "Шуманом", "Саніта" та ін. Дуже ефективний для видалення нагару , наприклад, "Містер Мускул" для кухні. При цьому засіб бажано залишити на ніч. Не забудьте при використанні таких коштів використовувати рукавички, т.к. дуже роз'їдає руки.
2
Купіть господарське мило, покришите його у велику тару, опустіть туди брудний посуд і варіть пару годин. Запах буде не з приємних, за те нагар почне відшаровуватися.
3
Візьміть знову ж велику тару, вилийте туди пляшечку канцелярського клею, опустіть туди посуд і кип'ятіть 1-2 години.
4
Потрібно додати в воду канцелярський клей, господарське мило і соду. І в цьому варити сковороду, грати або інший посуд. Після такої варіння нагар стане м'яким і можна буде легко зняти відчистити його.
5
Поставте сковороду в духовку на пару годин. Нагар-то відчистити, а ось в квартирі буде довго дим і неприємний запах.
Корисна порада
Якщо нагар важко злазить після всіх цих процедур, можна використовувати спеціальну металеву губку для чищення посуду.
З часом сковорідки покриваються жирним нальотом і нагаром, який важко відчистити. І якщо сковорода вам подобається, в ній нічого не пригорає і зручно готувати - не поспішайте її викидати, спробуйте спочатку почистити.
Вам знадобиться
 • - велика каструля або таз;
 • - вода;
 • - сода;
 • - сіль;
 • - канцелярський клей або «рідкі цвяхи»;
 • - щітка для металу;
 • - дротяна сітка;
 • - дриль або болгарка з шліфувальною насадкою;
 • - ніж;
 • - наждачний папір;
 • - хімічний засіб на основі лугу.
Інструкція
1
Візьміть велику залізну каструлю або таз і налийте в нього воду, додайте по дві жмені соди і кухонної солі, жменя прального порошку і трохи канцелярського клею (замість клею можна використовувати розведені у воді «рідкі цвяхи»).
2
Помістіть сковороду в каструлю, попередньо відкрутивши ручку. Кип'ятіть протягом одного-двох годин. Після того як сковорода посвітлішає, дістаньте її, облийте окропом і промийте кілька разів у чистій воді.
3
Зчистите залишки бруду щіткою або металевою сіткою, знову промийте водою. Обов'язково перед першим приготуванням їжі прокалите в сковороді поварену сіль, інакше продукти пригоратимуть.
4
Якщо нагар зовні пристав дуже міцно і кип'ятіння не допомагає, спробуйте почистити сковороду механічним способом. На дриль або болгарку встановіть шліфувальну насадку у вигляді щітки і, фіксуючи сковорідку в лещатах, зчистіть з неї весь наліт. Можна також використовувати для цього наждачний папір або звичайний ніж. Якщо є можливість, застосовуйте спочатку більш грубі, а потім тонкі способи шліфування.
5
Спробуйте відчистити нагар зі сковороди за допомогою хімічних побутових засобів. Підберіть в магазині найсильніший засіб на основі лугу, наприклад, «Шуманом» або «Екстра». Перед застосуванням обов'язково одягніть рукавички і респіратор, приберіть продукти подалі.
6
Нанесіть засіб на сковороду, відкрийте вікно і вийдіть з приміщення. Якщо засіб потрапив на шкіру, негайно промийте під струменем води і намажте жирним кремом.
7
Через кілька хвилин перевірте, подіяло чи засіб, подряпавши сковороду. Якщо бруд відходить, зчистіть її щіткою і абразивної губкою, потім ретельно промийте водою кілька разів. Складні забруднення можна потримати подовше - 15-20 хвилин.
8
В польових умовах, наприклад, на дачі, спробуйте почистити сковороду по старинці - піском, тертим цеглою або золою. Насипте засіб всередину і розтирайте зім'ятою папером або ганчіркою, частинки речовини при цьому будуть діяти, як абразив, зчищаючи нагар і наліт.