Як зшити наматрацник. Як зшити чохол на матрац.

Для того, щоб ортопедичні матраци служили вам довго, їх потрібно берегти і правильно експлуатувати. Щоб матрац якнайменше паскудився, можна використовувати наматрацники , які за наявності швейної машинки можна зшити своїми руками.
Вам знадобиться
  • Ткань
  • Нитки
  • Ножницы
  • Рулетка
  • Швейная машинка
Інструкція
1
Для того, щоб зшити наматрацник, потрібно спочатку вибрати для нього тканину. Щоб наматрацник НЕ протерся швидко в кутах, необхідно підібрати досить міцну тканину. Також потрібно простежити, щоб тканина була світлою і не линяла, щоб не забруднити білосніжні комплекти постільної білизни.
2
Після того, як тканина визначена, потрібно зробити виміри матраца, щоб розрахувати кількість тканини для виготовлення наматрасника. Розраховувати кількість необхідно по приблизною схемою: дві ширини, дві товщини, дві довжини і чотири досить вільних припуску на шви.
3
Після розрахунків потрібно розкроїти тканину і попередньо змітати наматрацник, залишивши одну сторону вільною для примірки. Потім потрібно надіти чохол на матрац і підігнати розрізаний наматрацник безпосередньо на ньому.
4
Після цього наматрацник потрібно акуратно зняти і прострочити подвійним швом на швейній машинці. Якщо наматрацник планується робити знімним, то перед розкриємо не забувайте передбачити застібку. У разі, якщо наматрацник планується незнімним, то при зшиванні потрібно залишити одну сторону незашітой, а потім акуратно вручну зашити наматрацник прямо на матраці.
Зверніть увагу
Намагайтеся кроїти наматрацник досить вільно. Якщо припуски будуть маленькими, то наматрацник буде дуже складно надягати.
Корисна порада
Чим міцніше буде тканина наматрасника, тим довше він прослужить.