Як підібрати колір затірки. Як підібрати затірку до мозаїки варіанти.

Кожен господар приватного будинку прагне зробити своє житло затишним і красивим. А стати по-справжньому унікальним йому (дому) допоможе мозаїчна плитка. За допомогою такої плитки можна викладати цілі картини. Однак її укладка - це півсправи. Потім настає відповідальний момент - затирка. Звичайно, можна їй і не користуватися, але тоді щілини між плиток з часом заб'ються сміттям і пилом. Крім того, там можуть поселитися різні жучки. Та й волога, яка буде проникати під плитку, може спровокувати появу грибка.
Інструкція
1
Дуже важливо правильно вибрати колір затірки. Тому до даного кроку потрібно поставитися з усією відповідальністю. Варіантів вибору колір а для затірки існує декілька. За класичною технологією її вибирають по найбільш темному відтінку покладеної плитки. Це справедливо для плитки темних тонів. У випадку зі світлою плиткою затирка вибирається по найсвітлішого тону. Біла або біс колір ная затирка - це ідеальний варіант.
2
Колір затірки ви також можете вибрати, виходячи зі своїх міркувань і уподобань. Він може зливатися з колір ом плитки або ж, навпаки, контрастувати. Якщо плитка викладена на підлозі, для неї краще вибрати затірку в тон або на один тон темніше. Для настінного же плитки також можна вибрати затірку в тон або на один тон світліше. Складніше визначитися з колір ом затірки для мозаїки. Спробуйте для початку затерти лист мозаїки разнотонной затіркою, щоб зрозуміти, яким чином вона зможе змінити загальний тон композиції.
3
Кілька слів про якість продукту. Найміцніші затірки виготовляють на основі епоксидної смоли, завдяки якій вони абсолютно не вбирають вологу. Це значить, що грибок вам не страшний. Також епоксидні затірки не бояться побутових чистячих засобів, зберігаючи свій первісний колір на тривалий час (до 50 років).
4
Затирки, виготовлені з додаванням латексу, також зручні у використанні. Хоча для кращого ефекту вам доведеться додатково нанести шар вологостійкого лаку, розрахованого для застосування з затірками. Завдавши лак, ви отримаєте практично не вбирає і надовго зберігає свій колір покриття.
5
Звичайні затірки стоять, звісно, дешевше інших, але добре пропускають вологу, що в кінцевому підсумку може призвести до розмиття затирочного шару. Та й колір свій вони зберігають ненадовго.
Вибір плитки в ванну або на кухню - процес вельми важливий, можна сказати, творчий. Проте не потрібно забувати і про кольорі затірки швів. Адже якщо її неправильно підібрати, навіть сама розкішна плитка буде виглядати «на трієчку». При правильному виборі кольору вона підкреслить всі достоїнства обробки.
Інструкція
1
Обов'язково візьміть із собою зразок плитки в магазин, де будете купувати затірку для неї. Якщо планується використовувати декілька видів, то для кожної ділянки стіни може знадобитися свій колір складу. Вибирайте затірку в тому магазині, де є максимальний вибір відтінків.
2
Визначте найсвітліший і найтемніший тону малюнка плитки. Порівняйте обидва обраних кольору з кольором сантехніки та меблів, яка буде стояти в приміщенні. Якщо кімната, в якій зібралися класти плитку, невеликого розміру і його хочеться візуально збільшити - колір затірки повинен відповідати найсвітлішого з усіх обраних відтінків. Якщо потрібно добитися ефекту зменшення простору, виберіть самий темний.
3
Якщо плитка буде однотонною, використовуйте затірку такого ж кольору як кахель, якщо хочете привернути більше уваги до меблів. Навпаки, якщо хочете зробити акцент на плитці , виберіть затірку протилежну за кольором. При цьому і кахель, і затирка до нього повинні бути в одній колірній гамі.
4
Попросіть продавця нанести трохи затірки на зразок плитки. Подивіться, наскільки вони гармонують один з одним. Дочекайтеся, поки затирка на зразку висохне, тільки після цього можна здійснювати покупку - в процесі висихання колір може мінятися.
5
Якщо плитка становить складний мозаїчний малюнок, і немає бажання привертати увагу до швах, вибирайте сіру затірку на тон світліше загального фону. При необхідності приховати дефекти або нерівності покриття, використовуйте масу, повністю збігається за кольором з кахлем.
Корисна порада
Не бійтеся експериментувати. Затирка вже давно перестала бути допоміжним матеріалом і вже несе на собі навантаження повноцінного декоративного елемента. Сучасний дизайн пропонує безліч рішень від абсолютної непомітності до різкого контрасту, а затирка з блискітками змушує по новому заграти навіть найпростіший кахель.