Як спіймати живця.

Ловити рибу на живця - спосіб зручний. Для цього в якості живця можна застосовувати плотву, карася, щиповку, пічкура або будь-яку іншу дрібну рибку. А ось горчака краще не використовувати. Для щуки, скажімо, він ідеально підходить розміром. Проте риба його швидко випльовує. І раз вже розмова пішла про щуку, будемо розбирати, як правильно її ловити на живця .
Інструкція
1
Отже, коли щука вистачає живця , ви відчуваєте різкий ривок вудилища, а точніше, його кінчика. В цей момент підсікати рибу не рекомендується. Щоб волосінь вільно сходила зі шпулі, скобу котушки потрібно відігнути. Через невеликий проміжок часу після удару риба починає відводити лісочку під воду. Підсікати все одно рано, так як щука видобуток ковтає не відразу. Вона зазвичай вичікує деякий час. Потім задоволена рибина відпливає на невелику відстань і тільки тоді приступає до заковтування живця . Коли видобуток буде проковтну, щука починає рухатися. Ось тоді і потрібно підсікати.
2
У досвідчених рибалок існує правило: викурити півцигарки після першого удару, а потім вже підсікати. Некурящі рибалки замість цього вважають до тридцяти.
3
У кожному разі майте на увазі, що щука може і так схопити живця , що пащу її трійника стосуватися не буде. Рання підсікання значить, що ви просто вирвете із зубів щуки живця , дозволивши їй тим самим піти.
4
Уникайте при лові на живця сталевих повідків, так як це відчутно знижує кількість щучих клювань. Радимо використовувати флюокарбон або товсту волосінь. Звичайно, щука без праці може перегризти такий поводок. Зате вона клюне. Що ж стосується сталевих повідків, то часом кількість клювань знижується настільки, що починаєш мимоволі замислюватися про доцільність їх застосування взагалі.
5
На живця щуку можна ловити двома видами снастей: донної і поплавцевою вудкою. Якщо ловити з дна, можна це робити на глибині 2-4 метри. Використовуючи поплавкову снасть, краще встановити глибину 60-100 см і закидати живця приблизно на метр-півтора від лінії очерету.
6
І в тому, і в іншому випадку можна в снастях використовувати два трійника. Живця щука зазвичай заковтує з голови, тому трійники ви можете розмістити на свій розсуд. Якщо не бажаєте, щоб риба взяла трійник взаглот, зачепите перший з них в районі хвоста, другий же - за спинний плавник.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=egXNho57sgI
Наживкою можуть бути такі види риб, як йорж, піскар невелика плотва, уклейка або окунь. Який з них вибрати - залежить від хижої риби, яку ви хочете зловити. Для лову взимку переважніше буде рибка до 10см.
Інструкція
1
Для ефективної лову необхідно дізнатися улюблені місця проживання живця. Живців можна знайти неподалік від берега. Рибка так само може бути у затоплених дерев, у очеретів. Так само вона може жирувати у підводних столів, які знаходяться посеред водойми. Пічкура, наприклад, взимку можна легко зловити в невеликих вирах, які є в обраному водоймі. Пам'ятаєте той факт, що живця для риболовлі потрібно ловити в тому ж водоймі, що і майбутню здобич. Приділіть цьому заняттю час, і хороший улов не змусить себе довго чекати. Вибирайте водойми, де немає зараження риби паразитами - глистами. Рибалками підмічено, що зараженого живця щука НЕ заглативает.
2
Для лову живої приманки застосовуйте лісочку діаметром до 0,08 см. Вудка повинна бути з дрібними мормишками. Вони повинні мати гострі і тонкі гачки чорного кольору. На гачки саджайте дрібного мотиля. Застосовуйте як прикормки манну крупу. Коли ловите рибку, то вудкою рухайте неквапливо, наче грайте. Така тактика необхідна, щоб видобуток добре розглянула приманку і клюнула. Так само необхідно подбати, щоб були приготовлені кілька вудок, оскільки при сильних морозах буде незручно ставити нові блешні, або міняти їх.
3
Взимку живця при ловлі хижої риби тримаєте в крижаних лунках. Їх зробіть в льоду, але врахуйте, що вони не повинні мати наскрізний отвір в льоду. Інакше живець може піти. Не залишайте риб в такому коші надовго, або на ніч, т.к. якщо лунка погано укрита, живця можуть з'їсти хижаки. Ємність, в якій ви будете перевозити живця, оберніть зовні утеплювачем. Для цього використовуйте папір, тканину та ін. Живця перед ловом виймають сачком. Приманку при лові на живця не тримайте довго в руках, оскільки хижа риба може почути сторонній запах і не піти на гачок.