Як вишивати полукрестом.

Вишивка - багатогранне стародавнє мистецтво, розділяти на кілька технік. У кожній з них використовуються свої шви і стібки, свій набір квітів, свій матеріал для ниток і тканини-основи, а також характерний набір додаткових інструментів. Вишивка полукрестом - не найпопулярніша техніка. В ній використовується декілька видів швів, що мають різні геометричні форми, різні за складністю схеми і кольору.
Інструкція
1
Основний шов вишивки полукрестом нагадує гобеленовий шов і «хрестик». За другою техніці вона і отримала свою назву. Шов складається з діагональних (зліва знизу вправо вверх) стібків на обличчі і вертикальних (що йдуть зверху вниз) на вивороті. Просмикніть нитку на обличчя через отвір в канві, залишивши на вивороті хвостик близько 2 см. Простягніть голку в розташований поруч верхній лівий куточок (отвір в квадратику канви), затягніть, виведіть на обличчя трохи нижче. Повторіть кілька стібків в залежності від схеми. Відмінністю від вишивки хрестом буде те, що по закінченні ряду ви не повернете назад, а просто приберете голку.
2
Інший вид шва «полукрест»: зробіть по схемі кілька вертикальних стібків на обличчі. На вивороті повинен вийти малюнок з направлених в одну сторону (вправо вниз) діагональних стібків. Після закінчення ряду поверніть назад і зробіть таку ж кількість діагональних стібків праворуч знизу вліво вгору. По закінченні роботи малюнки вивороту і особи будуть збігатися.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=_B3x8uduuc8
Зверніть увагу
Найчастіше цей шов використовують у поєднанні з простим хрестиком для створення в картині повітряної перспективи, для відчуття простору, для імітації акварельного легкості вишивки. Вишивають полукрестом по канві. При вишиванні великих площ полукрестом роботу може перекосити по діагоналі.
Корисна порада
Вишиваючи картинку повністю полукрестом необхідно вибрати тільки один напрямок. Як правило, вишивка полукрест використовують при тонкій основі або товстій вишивальної нитки, щоб закрити повністю клітинку, якщо підстава проглядається, то необхідна більш товста нитка. Якщо ж ви вишиваєте тільки якусь ділянку вишивки, то напрямок півхрестик повинен співпадати з напрямом верхніх стібків вишитих хрестиків.