Як вводити прикорм на штучному вигодовуванні. Коли вводити прикорм дитині на штучному вигодовуванні.

Малюки на штучному вигодовуванні , на відміну від своїх ровесників «природничників», на жаль не отримують повністю збалансованого харчування. Тому прикорм їм починають вводити раніше. Це дозволяє привнести в меню дитини необхідні вітаміни і мікроелементи, а саме харчування зробити більш різноманітним. Як результат - у дитини буде адекватна прибавка в вазі, відмінне здоров'я і гарний настрій.
Інструкція
1
Вводити прикорм дитині на штучному вигодовуванні можна починати з чотирьох-п'яти місяців. На перших порах вводять невелику порцію (1-2 чайні ложки) одного продукту. Потім порцію збільшують і повністю замінюють їй одне годування. Поступово вводять в раціон нові страви. Пропонувати прикорм малюкові потрібно з ложечки, перед годуванням молочною сумішшю.
2
Перші дні прикорм вводять під час денного годування. Кожен наступний новий продукт вводять з інтервалом не менше одного тижня. Категорично не можна починати вводити прикорм, якщо дитина хвора або йому було зроблено профілактичне щеплення. Всі продукти для прикорм а повинні бути у вигляді пюре. Інакше у малюка виникнуть труднощі з ковтанням їжі.
3
Для першого прикорм а ідеально підійде овочеве пюре. Воно містить багато вітамінів і клітковини, не викликає алергії і легко засвоюється. Почніть з брокколі або кабачка. Проявіть терпіння - адже овочі ще не знайомі малюкові, йому потрібно звикнути до нових страв.
4
З шести місяців можна запропонувати дитині кашу - спочатку гречану, кукурудзяну або рисову. З восьми місяців можна давати вівсяну або манну каші, каші з рослинним або вершковим маслом (3-4 грами). Починати введення прикорм а з каші слід тільки в тому випадку, якщо дитина не набирає у вазі або у нього рідкий стілець.
5
Наступним етапом стане введення в раціон фруктового пюре і соку.
6
Уникайте пюре з екзотичних плодів і ягід. Пам'ятайте, що спробувавши солодке блюдо, малюк може відмовитися є досить прісні овочі. Намагайтеся якомога пізніше ввести в раціон дитини цукор і сіль.
7
Сир, яйця, молочні продукти і м'ясо також слід вводити поступово. Сир і кисломолочні продукти - з півроку, зварені круто яйця і м'ясо (кролик, індичка, нежирна свинина) - з 7-8 місяців, рибу та молоко - не раніше 9-10 місяців. Кількість сиру до кінця першого року життя дитини не повинно перевищувати 50 г на день, жовток дають не частіше двох разів на тиждень, рибу - одного-двох разів на тиждень.
8
Схема введення прикорм а повинна бути обов'язково узгоджена з педіатром, з урахуванням індивідуальних особливостей розвитку дитини. Необхідно ретельно стежити за станом шкіри і стільцем у дитини. При появі алергічних реакцій або зміні якості стільця дитини варто негайно скасувати запроваджуваний продукт і звернутися до фахівця.
Введення прикорму немовлятам є одним з важливих етапів, які свідчать про перехід дитини на новий рівень розвитку. Надмірна поспіх у цьому питанні може сприяти виникненню алергії і захворювань травної системи, тому знайомство дитини з новими продуктами потрібно проводити обережно.
Інструкція
1
Введення прикорму залежить від того, на якому типі вигодовування знаходиться малюк. Грудне молоко найбільшою мірою задовольняє всі потреби зростаючого організму, тому поспішати з новими продуктами для дитини, вигодовуються молоком мами, не варто. Урізноманітнити раціон можна в 5-6 місяців. Дітям, які перебувають на штучному вигодовуванні, вводити фрукти, овочі або каші можна вже з трьох місяців, але найкраще консультуватися з даного приводу з лікуючим педіатром. Саме він знає, який стан травної системи малюка і може порекомендувати конкретний вид продуктів і термін їх введення.
2
Найчастіше каші рекомендують дітям, погано набирає вагу. Вони найбільшою мірою справляються з цим завданням. Фрукти з задоволенням їдять всі малюки, а овочі добре підходять тим, хто має проблеми зі стільцем. Після того як вибір зроблено, залишається лише придбати відповідне дитяче харчування або ж приготувати його самостійно.
3
Введення прикорму дитині починається з малих доз. В якості першої проби дається пюре або каша на кінчику чайної ложки в перше годування вранці. Це дозволяє простежити реакцію травного тракту на новий продукт. Якщо розлади шлунка або шкірних висипань не спостерігається, то наступного ранку порція збільшується до розміру чайної ложки. Поступово вона доводиться до обсягу, дозволеного дитині в самому ранньому віці.
Зверніть увагу
Між введенням різних продуктів повинен бути певний перерву, це дозволяє травній системі малюка швидше адаптуватися до нового.
Корисна порада
Якщо у дитини спостерігаються алергічні прояви, то введення прикорму потрібно призупинити до повного зникнення висипу. Тільки після цього можна починати пробувати інший продукт, інакше зрозуміти, як дитина реагує на нову їжу, буде неможливо.