Як продати квартиру швидко і вигідно ?

Вже досить тривалий час на ринку нерухомості пропозиція перевищує попит. Таку ситуацію нерідко називають ринком покупцем. Яку стратегію необхідно використовувати, щоб продати квартиру швидко, вигідно і при цьому уникнути неприємностей?
Інструкція
1
Найкраще продавати житло через спеціальне агентство нерухомості, яке має ліцензію на здійснення подібної діяльності. Професійні ріелтори розмістять оголошення про продаж вашої квартири на всіляких ресурсах, займуться пошуком потенційних покупців, почнуть підготовку документів для оформлення угоди.
2
Звертаючись в агентство, обов'язково укладіть договір, в якому будуть обумовлені права та обов'язки, розмір плати за послуги посередника. Також в документі буде вказана і ціна, яку ви визначите разом з ріелтором. Фахівці агентств нерухомості завжди знають, який в даний час попит на нерухомість, і залежно від цього можуть порекомендувати найбільш оптимальну ціну. Перед тим, як підписувати договір, уважно його вивчіть, і найкраще - з професійним юристом.
3
Виставляючи квартиру на продаж пам'ятайте, що враження від квартири починається ще в під'їзді. Тому подбайте, щоб на сходовій площадці було чисто. У самій же квартирі при необхідності можна зробити невеликий ремонт. Подивіться, чи добре працюють вікна, двері і крани. Приберіть всі непотрібні речі - приміщення без зайвих меблів завжди здаються просторіше. Світлі штори допоможуть створити відчуття затишку. Щоб справити на потенційних покупців презентабельне враження, додайте яскравий акцент в інтер'єр квартири. Наприклад, можна вибрати яскраві подушки для крісел і дивана, поставити вазу з квітами і так далі. А ось робити дорогий ремонт перед продажем житла безглуздо - він себе не окупить.
4
Визначаючи ціну, без коду неї запас для торгівлі. Враховуючи, що пропозиція на ринку нерухомості істотно перевищує попит, виставляйте точну ціну, інакше ніхто вашою квартирою не зацікавиться. Як визначити, чи правильно ви вказали ціну? Зачекайте кілька тижнів після виставлення об'єкта на продаж. Якщо дзвінків немає, тоді варто подумати про зниження ціни.
5
Якщо вам потрібно продати квартиру, щоб згодом переїхати в інший район, тоді краще всього разом з агентом по нерухомості розглянути варіанти обміну. Це допоможе заощадити час на реєстрації і оформленні нової власності.