Як купувати монети.

Нумізмати купують монети , щоб їх колекція розширювалася. Інша ж категорія громадян, вельми нечисленна, намагається купувати монети дешево, щоб потім продати їх в два, а то і в три рази дорожче. Тим самим ці люди заробляють на скупці і перепродажу монет непогані гроші. Є кілька способів, які допоможуть вам заощадити при покупці рідкісної монети .
Інструкція
1
Якщо до вас прийшли продавати свої монети , придивіться до людини і до його поведінки уважніше. Адже по тому, як людина до цих монет відноситься, можна зрозуміти, скільки приблизно він зможе за них запросити. Перевірте людини простим питанням типу: «І скільки в тебе тут?». Якщо відповідь точний, значить, продавець вже призначив для своїх монет «уявну» ціну (зазвичай завищену), причому конкретну. У таких людей найчастіше марно намагатися купити монети дешевше, ніж за них просять. А от якщо людина прийшла до вас без всяких пакетиків або коробочок, несучи монети в кишені, значить він, швидше за все, не прагнути отримати з них якусь певну суму. Тут-то ви можете запропонувати свою ціну, занижену (наприклад, 50-100 рублів за штуку).
2
Другий спосіб, який допоможе вам купити хороші монети за безцінь, полягає в наступному: покажіть продавцеві, що його жменька монеток - це лише «крапля в морі». Як це зробити? Якщо у вас багато монет, які представляють хоча б маломальскую цінність, заздалегідь покладіть їх у мішечок, щоб потім продемонструвати їх продавцю. Можливо, йому навіть стане соромно за те, що він приніс ці нещасні «гроші» і віддасть їх задешево.
3
Якщо продавана монета коштує пристойну суму грошей, то можна для початку висловити своє захоплення фразою типу «Який примірник! Я вам можу дати за цю монету цілих 1000 рублів, тому що вона мене зацікавила. Такий монети в моїй колекції НАЧЕБТО ні ». А потім зробіть вигляд, ніби телефонуйте другу або просто подзвоніть людині, з якою у вас вже укладена попередня домовленість. Уточніть, скільки ця монета коштує. А друг вам скаже, що дана монета нібито надовго впала в ціні і зараз коштує близько 600 рублів, але не більше ». Ця розмова повинна відбуватися на очах продавця, щоб той чув кожне ваше слово. Можна включити «гучний зв'язок». Цей прийом спрацьовує в більшості випадків.
4
Непогано діє і «обмін». Даний спосіб доцільно використовувати тоді, коли пропоновані вам екземпляри монет мають реальну ціну. Срібні радянські полтинники для обміну підходять просто відмінно. Простим громадянам срібло в буквальному сенсі «затемнює» очі. Тому вони так легко розлучаються зі свідомо дорогими і рідкісними монетами.
Корисна порада
Звичайно, всі перераховані способи в якійсь мірі можна віднести до дрібного шахрайства. Хоча продавці самі приносять вам монети. У кожному разі, користуватися перерахованими способами чи ні, вирішувати тільки вам.