Як підготуватися до контрольної роботи.

Контрольна робота є обов'язковою формою організації навчального процесу. Для деяких учнів вона те саме стресу, інші ж завжди проходять цей етап навчання спокійно. У чому секрет? Аналіз навчальної діяльності показує, що як тільки учні починають самостійно конструювати знання, отримані на уроці, розділяючи їх на теоретичні питання та практичні вміння, результати контрольної роботи поліпшуються. Яким чином повинна бути вибудувана домашня робота учня?
Вам знадобиться
  • Підручник
  • Чисті аркуші паперу
Інструкція
1
Складіть список теоретичних питань, за якими буде проводитися контрольна робота. Бажано не просто перегорнути підручник або зошит, а виписати їх на окремий аркуш паперу.
2
Структуруйте теорію, виділивши основні поняття, визначення, правила і властивості. Вкажіть номери сторінок, де їх можна знайти в підручнику.
3
Переконайтеся, що весь матеріал, що викладається зрозумілий і засвоєний, а потрібні формули і визначення вивчені.
4
Підберіть до кожного правила або властивості практичний приклад чи задачу. Розберіть їх рішення. Переконайтеся в правильності одержуваного відповіді.
5
Потренируйтесь, вирішивши кілька теоретично різних завдання.
Зверніть увагу
Не варто починати готуватися до контрольної роботи напередодні її проведення. Найімовірніше, потрапивши в аудиторію, все вивчені вночі правила і формули забудуть. Краще відпочити і добре виспатися. Під час написання контрольної роботи бажано починати виконання тих прикладів, які викликають найменше труднощів, залишивши складні задачі наостанок.
Корисна порада
Намагайтеся завжди тримати в голові алгоритм вирішення тематичних завдань. Якщо такого немає, то при підготовці до контрольної роботи необхідно його розробити. Це не тільки заощадить час під час виконання запропонованих педагогом завдань, але і допоможе в тих ситуаціях, коли панічно вилітають з голови, здавалося б завчені формули. Якщо запам'ятовування правил дається важко, спробуйте написати шпаргалки. Відомо, що сам процес їх підготовки допомагає вивчити складні моменти. Однак, заготовки краще залишити вдома, так як на контрольній роботі вони будуть тільки відволікати.