Як визначити нормальну вагу.

Проблема визначення нормального ваги тіла актуальна завжди, особливо коли людина піклується про стан свого здоров'я. Адже відхилення від норми в ту чи іншу сторону свідчать про порушення будь-яких функцій організму, і, як наслідок, розвиток і загострення різних захворювань. Але поняття «нормальна вага» неоднозначне і може змінюватися в залежності від расової приналежності, статі, зросту та віку. Спробуємо виділити деякі основні принципи.
Вам знадобиться
  • Підлогові ваги
  • Ростомір
  • Калькулятор
Інструкція
1
Відніміть з величини свого росту число 100. Отриманий результат і буде показником нормального ваги . При цьому необхідно зробити поправку на тип статури: худорляві люди на 3-5% легше, а міцно складені, навпаки, на 2-3% важче тих, хто відноситься до нормостенік.
2
Обчисліть індекс надлишкової маси тіла. Для цього потрібно розділити вагу в кілограмах на ріст, переведений в квадратні метри. Якщо вийде величина менше 25, то вага вважається нормальним.
3
Визначте відношення обсягів талії до величини обсягу стегон. Вийшло значення не повинно перевищувати у жінок 0,8, а у чоловіків - 0,9.
4
Обчисліть нормальну вагу за формулою Робінсона: 52 + 1.9 * (0,394 * h-60), де h - це зростання в см.
Зверніть увагу
Для кожної народності нормальний вага свій. Цей факт потрібно враховувати, коли знайомишся з таблицями, складеними західними чи американськими діетологамі.Вес людини складається з різних показників: м'язової маси, кількості рідини в організмі, ваги кожного органу і вмісту шлунково-кишкового тракту. У зв'язку з чим, в залежності від часу доби, його величина може змінюватися як в меншу, так і в більшу сторону.
Корисна порада
М.Амосов - лікар-хірург, кардіолог, автор багатьох робіт з геронтології - каже, що нормальний вага для кожної людини індивідуально встановлюється в 25-26 років. Саме на ці показники він радить рівнятися протягом усього життя, намагаючись їх підтримувати. Єдина поправка: вага в цьому віці не повинен бути надмірним.