Як розмножувати тую насінням. Як виростити тую насінням.

Туя - хвойне вічнозелене дерево родини кипарисових. Завдяки тому, що ця рослина добре переносить низькі температури, міські умови, вельми довговічне і має велику кількість декоративних форм, воно широко поширене по всіх континентах в різних кліматичних зонах.
Інструкція
1
Зазвичай хвойні дерева розмножують вегетативним методом, однак можна розмножувати тую насінням. Тільки врахуйте, що з насіння найбільш поширеною кулястої садової туї може вирости і пірамідальна форма туї. І навпаки, пірамідальна форма туї може дати в потомстві кулясту форму. При цьому в співвідношенні ці форми туї займають приблизно рівні позиції, даючи в потомстві половину обох форм.Отсортіровать їх можна вже на другому році життя, коли проявляться зовнішні ознаки тієї чи іншої форми.
2
Слід знати, що розмноження насінням - вельми тривалий за часом процес і може займати від трьох до п'яти років.
3
Розмножувати тую насінням нескладно, головне - чітко дотримуватися певних правил. Для посадки використовуйте тільки свіжі насіння, які збираються восени. Насіння туї знаходяться в шишках, які дозрівають вже на першому році плодоношення. Вони мають буро-помаранчеву або світло-коричневе забарвлення і виділяються на тлі інших зелених гілок туї.
4
Відламайте бурі гілочки з дрібними шишками, в яких знаходиться насіння, в необхідній кількості та принесіть додому. Розкладіть шишки рівномірно на папері, бажано в один шар. Вже наступного дня з розкрилися стулок шишок висипаються насіння туї.
5
Перед самим посівом потримайте насіння або у воді, або у вологому піску 12:00. Садити насіння бажано в заздалегідь зволожений ґрунт.
6
В ідеалі тую краще вирощувати на торф'яних або глинистих ґрунтах, з підвищеною вологістю. Це дерево віддає перевагу захищеним від сонця і вітру місця, оскільки сильний вітер або прямі сонячні промені висушують крону. Уже через два роки саджанці туї при сприятливих умовах виростають до півметра у висоту.