Як прищеплювати грушу.

Щеплення плодових дерев не випадково вважається одним з найбільш цікавих і корисних прийомів садівництва. Вона дозволяє за короткі терміни виростити дерево із заданими властивостями, поліпшити якість плодів і навіть вивести їх нові сорти. Водночас це один з найскладніших садівничих прийомів і вимагає не тільки відповідних знань, а й певних навичок. Щоб щеплення таких плодових дерев як груші або яблуні пройшла успішно, необхідно дотримуватися ряду правил.
Вам знадобиться
  • прищеплювальний матеріал (заготовлені живці зі сплячими бруньками), окуліровочний ніж, садові пила, секатор, садовий вар, поліетиленова плівка і пакети, еластична стрічка (ізолента)
Інструкція
1
Перш ніж починати прищеплювати дерево, необхідно об'єктивно оцінити його стан. Якщо висота груші більше 4-5 м, а приріст становить менше 30 см в сезон, якщо крона сильно загущена, погано сформована і недостатньо висвітлюється - дерево попередньо потребує інтенсивного догляду та омолаживающей обрізку. В іншому випадку щеплення не принесе ніякої користі.
2
Прищеплювати грушу необхідно з урахуванням сполучуваності підщепи та прищепи по їх біологічним циклам. Це значить, що не варто намагатися прищепити на підщепу з річним сортом держак від дерева з пізньоосінніх або зимовим терміном плодоношення. Те ж саме відноситься до зимовим і літнім сортам прищепи, щепленим на один підщепу - якийсь із них буде почувати себе пригніченим і швидше за все загине.
3
Щеплення дерев можна проводити двома різними способами: щеплення ручкою, який називається так само копулировкой, і щеплення ниркою або окуліруванням. Незалежно від типу щеплення, пересаджуваний прищепа (держак) повинен мати ще нераспустившиеся, «сплячі» нирки. Для цього прищеплювальний матеріал заготовляють заздалегідь - з листопада по березень і зберігають в холодному приміщенні при температурі не вище 2-4 градусів. Зерняткові рослини, до яких відносяться груші, починають прищеплювати навесні під час активного сокоруху. Щеплення груші можна проводити аж до самого закінчення цвітіння дерева, йому це не зашкодить.
4
На відміну від декоративних чагарників і кісточкових дерев, груші та яблуні прищеплюють зазвичай від культурної рослини на дике. У випадках, коли потрібно отримати низькорослий сорт груші, щеплення можна проводити на підщепу айви. Крім того, за спостереженнями багатьох селекціонерів щеплення груші на айвовий підщепу дозволяє отримати більш солодкі і великі плоди.
5
Безпосередньо перед щепленням необхідно підготувати всі необхідні інструменти і матеріали, щоб можна було провести цю операцію швидко акуратно. Для цього крім самого прищепного матеріалу (живців) знадобляться гострий окуліровочний (копуліровочний) ніж, садовий секатор, одноручна пила, садовий вар, поліетиленова плівка і ізоляційна стрічка, а так же прозорі поліетиленові пакети. Лезо окуліровочного ножа має бути дуже гострим і чистим, щоб не занести інфекцію в деревину.
6
Варіантів щеплення груші копулировкой (держаком) існує досить багато. Найбільш поширеними і простими є: - проста копулировка (вприклад); - поліпшена копулировка (з «язичком»); - копулировка в розщіп і під кору.Вибор методу залежить від розмірів і стану прищепи та підщепи, а так само від навичок садівника. Після установки прищепи, щеплення туго замотується еластичною або ізоляційною стрічкою, а всі відкриті зрізи і стики замазуються садовим варом. Після чого для кращого зрощення поверх надягають поліетиленові пакети. Якщо прищепа досить довгий, над ним бажано встановити захисні дуги від птахів, щоб уникнути поломки. Як захисні дуг зручно використовувати еластичні молоді пагони верби або ліщини.