Як почистити золоті вироби.

Золоті прикраси надають їх власникам впевненість і респектабельність. Але як би ми не захищали вироби, рано чи пізно вони все одно забруднюються. Очистити їх можна досить просто в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • вода, миючі засоби, аміак, паста для чищення ювелірних прикрас, м'яка ганчір'я
Інструкція
1
Налийте в ємність воду температурою 50-60 градусів, додайте в неї будь миючий засіб (наприклад, мило, шампунь, пральний порошок, рідкий засіб для миття посуду). Опустіть в неї золотий виріб. Зачекайте 1-2 години. Це потрібно для того, щоб розкисла скупчилася на виробі бруд. Коли вона розм'якшиться, почистіть прикраса м'якою зубною щіткою. Промийте виріб проточною водою і висушіть.
2
Проведіть хімічну очистку. Вона потрібна, щоб прибрати окислені елементи, що знаходяться на поверхні золотих прикрас. Для цього купите в аптеці концентрований (не менше 25%) водний розчин аміаку. Налийте його в посуд, покладіть туди золоту прикрасу. Час обробки 2-3 часа.Еслі воно сильно забруднене, то краще залишити його на ніч. Потім виріб потрібно промити під проточною водою і висушити.
3
Проведіть механічну очистку. Візьміть спеціальну пасту, призначену для очищення золотих виробів. Вона складається з вазеліну, рослинного масла, мильної води. Добавками можуть служити порошки: корунду, трепелу, карбонату свинцю, білої магнезії і др.Нанесіте пасту на щітку з м'якою щетиною або м'яку дрантя, акуратно протріть забруднену поверхню. Рухи виробляєте в одному направленіі.Затем зніміть залишки кошти сухою м'якою тканиною, промийте прикрасу етиловим спиртом або горілкою, щоб прибрати залишки пасти. Промийте виріб водою і висушіть. Пасту можна виготовити самостійно, консистенція повинна відповідати манної каші середньої рідини.