Як перевірити пробу. Як дізнатися пробу золота.

Справжнє золото повинне не тільки блищати, але також мати інші ознаки своєї автентичності. Як показує практика, будь-яку позолоту не так-то просто відрізнити від справжнього золота. Існує безліч способів визначення справжнього золота, але найвірнішим є наявність проби на кільці. Що не кажи, але проба, в будь-якому випадку, ставиться майстром або технікою, яка взаємодіяла з даними металом. Легко і просто можна визначити пробу у майстра ювелірних справ, але така послуга не завжди коштує тих грошей, які ви готові витратити на цю операцію.
Вам знадобиться
  • Визначення проби золота за допомогою підручних засобів.
Інструкція
1
Перед тим, як приступити до встановлення проби золота, необхідно з'ясувати: чи дійсно перед вами золото? Немає сенсу проводити складні операції по з'ясуванню проби на позолоті. Одним з простих способів визначення автентичності золота є виявлення ступеня намагнічування вироби з золота. Магніт слабо притягує справжнє золото. Якщо ваше виріб добре примагничивается - це говорить про низьку пробі золота або про наявність у складі вироби позолоти.
2
При натирання золотом керамічної необпаленої плитки можна дізнатися його справжність на основі залишилися слідів. Позолота залишить сірі або темні сліди. Те ж саме можна зробити за допомогою домашньої аптечки: капніть крапельку йоду на поверхню золотого виробу - потемніння каже про підробку. Реакція позолоти на розчин оцту буде абсолютно аналогічним.
3
На основі всіх способів, які були описані вище, можна судити про якість золота. При наявності у вашому домі деяких додаткових матеріалів, можна дізнатися пробу золота. Саме таким способом користуються ювелірні майстри. Передбачуване золото піддають деякій обробці: необхідно скористатися голками різних проб і нанести на виріб подряпину. Потім у цю мікроподряпин наливається азотна кислота, на основі що залишився кольору в цій подряпині роблять висновок про пробу металу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ZokqdaArxgo