Як зварювати електрозварюванням. самовчитель з електрозварювання накладення швів.

Для любителів що-небудь зробити своїми руками сучасна торгівля пропонує величезний асортимент різного устаткування, яке істотно полегшує працю умільців. Наприклад, під час роботи з металом, майстрові не обійтися без болгарки і електрозварювального апарату.
Вам знадобиться
  • - електрозварювальний апарат,
  • - електроди,
  • - маска зварника.
Інструкція
1
Щоб розрізати метал болгаркою майстру потрібно всього лише кмітливість - «розібратися» з нею у більшості умільців не складе великої праці. А ось при виробництві зварювальних робіт доведеться трохи попотіти. Тому без навику в електрозварюванні виконання подібних робіт вельми проблематично.
2
Основна помилка більшості початківців майстрів полягає в неправильному виборі режиму зварювання. Під час підготовки до проведення вогневих робіт необхідно визначити і встановити силу струму, що виробляється зварювальним апаратом.
3
Визначити силу струму можна візуально, шляхом накладення невеликого зварювального шва на будь-якій поверхні металу.
4
Якщо під час контрольної зварювання, метал розплавленого електрода інтенсивно розбризкується на всі боки, а по краях шва видні поглиблення, то силу зварювального струму краще знизити.
5
В тому випадку, коли під час накладення контрольного шва, метал розплавленого електрода лягає гіркою, чи не розтікаючись по шву, то силу струму потрібно збільшити.
6
Уявіть невелике заглиблення, заповнене водою - саме так і виглядає ідеальний зварювальний шов, виконаний професіоналом.
7
Отже, силу зварювального струму відрегулювали, пора приступити безпосередньо до зварювання металевих деталей.
8
У домашніх умовах при електрозварювання деталей найбільш часто застосовується накладення горизонтального шва. Попередньо заготовки розкладаються на рівній поверхні, і до однієї з них приєднується кабель "маси", надівши рукавиці і маску, озброївшись «держаком» з електродом, робимо кілька прихваток між деталями. Прихватки - це коротенькі шви, як правило, довжиною не більше півтора сантиметрів. Перша прихватка робиться завжди по центру довжини стикуємих заготовок, потім прихоплюють краю.
9
Знявши маску, перевіряємо точність розташування зварюваних деталей, після чого, очистивши прихватки від шлаку, приступаємо до накладання шва «човником». Тобто, на початку процесу запалюємо електричну дугу між електродом і поверхнею зварюваної деталі і, розігрів деталь, кладемо краплю розплавленого металу з електрода на стик заготовок. Не перериваючи дуги, переміщаємо електрод від одного краю шва - до протилежного. Подібна техніка нагадує розгойдування човна на хвилях.
10
Починаємо зварювати заготовки зверху, і закінчуємо накладати шов внизу.
11
Після зварювання заготовок на готовому виробі за допомогою шліфмашинки зачищаються від шлаку зварювальні шви, і її поверхня готується до фарбування.
У будівництві часто використовується електричне зварювання. Та й в побуті вона теж може стати в нагоді. Для будинку ви можете вибрати будь зварювальний апарат, проте краще, щоб максимальна сила струму була не більше 160 ампер. Вам цілком підійде зварювальний трансформатор, випрямляч або інвертор.
Інструкція
1
Трансформатор - це пристрій, що перетворює змінний струм в постійний. Відрізняється високим коефіцієнтом корисної дії (ККД). В обслуговуванні трансформатори досить прості. На жаль, є й недоліки - велика вага, низька стабільність дуги.
2
Зварювальні випрямлячі коштують дорожче звичайних трансформаторів, тому що відрізняються більшою стабільністю дуги, що дозволяє робити більш якісні шви.
3
Зварювальні інвертори відрізняються досить невеликою вагою, плавним регулюванням тону і високим ККД. Для отримання хорошого шва необов'язково бути професійним зварником.
4
Дотримуйтесь техніку безпеки - придбайте спеціальні замшеві рукавички, призначені спеціально для зварювання, маску, а також молоточок, яким відбивають шлак, і щіточку для металу.
5
Основне правило полягає в наступному: підбирайте електроди по товщині зварюваного металу. Так для електрода товщиною в 1 мм необхідний зварювальний трансформатор з максимальною силою струму 32-38 ампер. Для зварювального інвертора з електродом товщиною 3 мм достатньо струму 78 ампер. При 98 ампер він здатний різати метал. На всякий випадок тримайте поруч з робочим місцем товсте старе покривало і відро з водою.
6
Навчіться спочатку варити валики на плоскій рівній поверхні. Найбільш ходові електроди мають товщину 3 мм - ними і користуйтеся. Дуга запалюватися буде методом торкання. Підтримуйте в процесі зварювання її горіння з невеликим зазором від заготовки - 3-6 мм. Тримайте електрод під кутом 75оС в напрямку дуги. Освоївши зварювання валиків, відточуйте вміння робити гарний рівний шов. Для цього накресліть на металі цвяхом пряму лінію і плавно ведіть по ній електрод.
7
Після охолодження металу відбийте від шва шлак. Якщо шов вийшов не дуже красивим, не сумуйте - пробуйте ще і ще. Набравшись досвіду, ви зможете робити будь-які шви - стельові, вертикальні, горизонтальні; робити кутові, стикові і таврові з'єднання.
Зверніть увагу
Процес зварювання металу за допомогою використання зварки полягає в расплавлении невеликої частини з'єднуються деталей і стержня спеціального змінного зварювального інструменту - електрода.