Як поміняти пильовик на вазі. Як поміняти стійку на ваз 2114.

Цілісність пильовика охороняє консистентну мастило, необхідну для тривалої роботи тертьових поверхонь деталей, від попадання в неї різних домішок у вигляді пилу, піску, бруду і води. Таким чином, моторесурс певного вузла або механізму автомобіля залежить від своєчасності виявлення пориву в пильовику та подальшої його заміни новим.
Вам знадобиться
  • - гайковий ключ на 19 мм,
  • - знімач для рульових тяг,
  • - оправлення,
  • - новий пильовик.
Інструкція
1
Якщо при контрольному огляді машини автомобіліст виявив потертості, тріщини або порив пильовика , який закриває наконечник рульової тяги, то ремонт не слід відкладати "у довгий ящик". Адже для його заміни не потрібний ні підйомник, ні оглядова яма. А треба просто заїхати в гараж, зняти старий і поставити новий пильовик.
2
Викрутивши кермом колесо так, щоб наконечник рульової тяги був добре видно і доступний, ключем на 19 мм відкручується гайка його кріплення до поворотній цапфі.
3
Потім за допомогою знімача наконечник видавлюється зі свого штатного місця.
4
Відвівши рульову тягу трохи в сторону, з наконечника демонтується старий пильовик, після чого з шарніра віддаляється вся стара мастило, і він промивається в гасі або дизпаливі.
5
Протерши наконечник рульової тяги після промивки, він рясно змащується мастилом "Литол-24", і на нього зверху надівається новий пильовик, який за допомогою оправлення осаджується на посадкове місце шарніра.
6
Після приєднання рульової тяги до цапфи і, затягнувши на пальці наконечника гайку, можете з легким серцем відправлятися в дорогу.
Пильник, або грязезащитний чохол, виконує важливу функцію - запобігає вимиванню мастила і захищає вузол від попадання пилу і бруду. При розриві пильовика в захищається вузол потрапляє пісок, і він швидко виходить з ладу. Тому дуже важливо вчасно виявляти і замінювати порвані пильовики.
Заміна пильовика ускладнюється тим, що для його заміни доводиться повністю розбирати весь вузол. Сам пильовик коштує недорого, але роботи по його заміні можуть обійтися в серйозну суму. Своєчасне виявлення первинних пильовиків також скрутно, через їх розташування під днищем автомобіля. Особливу небезпеку становить розрив пильовика на ШРУС, т. К. Потрапляє з дороги пісок дуже швидко руйнує ШРУС і автомобіль може зупинитися в самий невідповідний момент. Якщо на пильовику з'явилися сліди мастила, значить він порваний і підлягає заміні.

Підготовчі роботи

Для заміни грязезащитного чохла на ШРУС доведеться повністю зняти привід з автомобіля. Для роботи знадобляться гайковий ключ на 17, торцева головка на 30 для відкручування гайки маточини, монтажна лопатка, ємність для зливу масла з коробки передач. Перед початком робіт автомобіль ВАЗ - 2109 встановіть на рівному майданчику, підкладіть упори під задні колеса і злийте масло з коробки передач. Потім на що стоїть на землі расконтріте і ослабте затяжку гайки маточини і болтів колеса, на приводі якого будете міняти пильовик. Після цього можна підняти автомобіль домкратом, підставити під нього упор і зняти колесо.

Заміна пильовика

Відверніть повністю гайку маточини і зніміть шайбу. Потім виверніть два болти, що кріплять поворотний кулак до кульовій опорі. Зніміть зі шліців приводу маточину і відведіть в сторону разом зі стійкою. Далі, за допомогою монтажної лопатки видавіть внутрішній шарнір привода з коробки передач. Якщо виникла необхідність зняти обидва приводи, то перед зняттям другого вставте в коробку передач старий внутрішній шарнір, на місце знятого приводу. Затисніть в лещатах вал приводу. Зніміть хомути з порваного пильовика і зріжте пильовик ножем. Потім, впираючись лопаткою в обойму шарніра, акуратно збийте шарнір з валу молотком. Перевірте стан шарніра. Якщо в нього вже потрапив пісок, ретельно промийте шарнір бензином. Після промивання заповніть шарнір графітової змазкою ШРУС - 4. Стежте, щоб бруд знову не потрапила в шарнір. Закріпіть новий пильовик на валу приводу хомутом і виверніть його навиворіт. Встановіть шарнір на місце несильними ударами молотка, через дерев'яну проставку по хвостовику шарніра. Надіньте пильовик на шарнір. Відіжміть викруткою край пильовика, щоб повітря вирівняв чохол і закріпіть пильовик хомутами. Після цього привід з новим пилюжником встановіть на автомобіль. Потім встановіть на місце інші деталі в зворотному порядку.