Як вив'язати на носках п'яту.

В'язати п'ятку носка можна різними способами. Освойте укорочені ряди - вони дозволяють зробити акуратну пяточку «бумеранг». Комусь вона здасться більш простий, ніж традиційна п'ятка - у неї не потрібно вив'язувати клин підйому для стопи. Потренуйтеся на зразку і в'яжіть затишні носочки для всієї родини.
Вам знадобиться
  • 4 спиці
  • Основна вовняна нитка
  • Кольорові нитки для відміток
  • Додаткова бавовняна нитка
Інструкція
1
Зв'яжіть круговими рядами верх носка і поділіть петлі на дві рівні частини. В'язати п'ятку «бумеранг» починайте на 1 і 4 робочої спиці. Зв'яжіть один особовий ряд і поверніть роботу.
2
Поділіть на 3 рівні частини всі петлі цього ряду. Щоб не заплутатися, відзначте їх кольоровими ниточками: бічні частини і середина. Наприклад, всього для в'язання носка ви набрали 60 петель. На 1 і 4 спицях у вас виявилося 30; їх ви розділили по 10.
3
Починайте в'язати 2 ряд виворітного гладдю. Його перша петля буде подвійною. Для неї залиште нитку перед в'язанням і введіть спицю вліво в першу петлю ряду. Нитка повинна лежати на робочої спиці. Зніміть, що не пров'язуючи, і петельку, і нитку. Туго затягніть подвійну петлю, щоб не залишалося отвори. Довяжіте виворітні петлі і переверніть в'язання.
4
Зробіть на початку третього (лицьового) ряду ще одну подвійну петлю, знову туго затягнувши нитку. Потім довяжіте всі петлі, зупинившись на останній - подвійний, попереднього ряду. Вона повинна залишатися на спиці. Роботу поверніть.
5
В'яжіть тепер четвертий, виворітний, ряд. Останню подвійну петлю залиште і переверніть в'язання. 3 і 4 ряди - укорочені, візьміть їх за взірець. Продовжуйте в тому ж дусі, поки не довяжіте до серединної частини п'яти. Отже, ви пров'язати все боки свого в'язання і ще по 1 петлі з центру. В нашому випадку центральних петель було 10, тепер їх має залишитися 8. А з боків - по 11 подвійних. У вас вийшла половинка «бумеранга».
6
Переходьте до в'язання круговими рядами на всіх чотирьох спицях носка і зробіть так два кола. Подвійні петлі пров'язуйте як одну. Потім знову приступайте вкорочувати ряди. Однак тепер ваша задача - розширити центральну частину, пров'язуючи її. Укорочені ряди повинні йти від внутрішньої сторони п'ятки до її зовнішній стороні, тобто в протилежному напрямку.
7
Діяти треба так: 1 ряд - лицьові; пров'язується центр п'яти; робота повертається; 2 ряд - виворітні (перша петля подвійна); поворот; 3 ряд - подвійна; лицьова гладь; знову подвійна. (Її і подальшу петельку в'яжіть лицьовими!). Поворот.4 ряд - подвійна; виворітна гладь; подвійна. (Її і подальшу петлю в'яжіть виворітними!). Поворот.
8
Закінчуйте в'язати п'ятку носка за зразком третього і четвертого рядів, поки не довяжете все здвоєні петлі і боки «бумеранга». П'ятка носка готова! При бажанні ви можете виконати її за допомогою додаткової бавовняної нитки, тоді вона буде довше носитися.
В'язання - одне з найдавніших занять людства. Це доводить знайдений в одній з єгипетських гробниць маленький в'язаний шкарпеточку. Донині люди захоплюються цим мистецтвом. І одне з перших, чому вчаться новачки у в'язанні - як в'язати шкарпетки .
Вам знадобиться
  • Пряжа, набір панчішних спиць (набір з п'яти спиць), сантиметрова стрічка, гачок
Інструкція
1
Перед початком роботи зніміть 4 мірки: 1. Окружність ноги по гомілці (цю мірку знімаємо в тому місці, де приблизно повинна починатися гумка вашого носка) .2. Окружність ноги по под'ему.3. Висота п'яти (вимірюється від точки під щиколоткою до пола.4. Довжина стопи від початку п'яти і приблизно до середини великого пальца.Теперь складіть показники першої мірки і другий. Наприклад, окружність гомілки 23см, а підйому - 25см.23 + 25 = 48Вичісліте середньоарифметичне чісло48: 2 = 24Такім чином, ми дізналися середній обсяг ноги, він дорівнює 24см.
2
Тепер потрібно дізнатися скільки необхідно набрати петель. Для цього обчисліть щільність в'язання наступним чином: На спиці, якими будете в'язати наберіть деяку кількість петель, наприклад 10, пряжею яку ви обрали для в'язання носок.Провяжіте кілька рядів лицьової гладью.Пріложіте до зразка сантиметрову стрічку і подивіться, скільки петель у вас вийшло на 1см.В нашому прикладі 1см = 2,5 петлі.Вичісліте потрібну кількість петель. Для цього число петель рівне 1см (у нашому прикладі це 2,5 см) помножте на середньоарифметичний обсяг ноги (у нас це 24см) 2,5 * 24 = 60 - це число петель, яке необхідно набрати для в'язання носка з нашого прикладу. У вас може вийти зовсім інше значення.
3
На 2 спиці наберіть 60 петель.
4
Починайте в'язати гумку носка. Як правило, гумка в'яжеться 1 * 1 (1 лицьова, 1 виворітна) або 2 * 2 (2 лицьових, 2 виворітних). Пров'яжіть перший ряд, розподіляючи всі петлі на 4 спиці, щоб на всіх спицях вийшло однакову кількість петель. Тобто пров'яжіть 15 петель, візьміть другу спицю, на неї пров'яжіть наступні 15 петель, візьміть наступну спицю ... і так далі до кінця ряду. Таким чином, виходить:
5
З'єднайте спиці кругом.
6
Продовжуйте в'язати гумку по колу. Висота гумки може бути як кілька сантиметрів, так і на всі халяву носка.
7
Далі продовжуйте в'язати халяву лицьовій гладдю (при в'язанні по колу лицьової гладі всі ряди в'яжуться лицьовими петлями). Висота також залежить від вашого уподобання.
8
Приступайте до вив'язування п'яти. Вона в'яжеться на двох спицях (не по колу, а простий лицьовій гладдю). Для цього петлі з першої та другої спиць (30 петель) пров'яжіть лицьовими петлями на одну спицю. Поверніть роботу виворотом до себе і пров'яжіть ряд виворітними петлями. 3-тя і 4-та спиці поки не задіяні.
9
Висота стінки п'яти залежить від мірки №3. Як правило, для дорослої людини це 4-5см. в'язати стінку п'яти закінчуємо лицьовим рядом.
10
Переходьте до вив'язування п'яти. Для цього умовно розділіть петлі стінки п'яти на 3 частини (у нашому прикладі 30: 3 = 10). Іноді петлі можуть не ділитися рівно на 3. В цьому випадку зайві петлі додайте до середньої частини. Для зручності частини можна відзначити БуЛавочка (кольоровими нитками, спеціальними кільцями).
11
Починайте вязать.1 ряд: виворітними петлями. Пров'яжіть перші 10 петель. Потім пров'яжіть 9 петель, а 10-ю як дві разом ліцевой.Поверніте роботу лицьовою стороною до себе, не довязивая виворітний ряд до кінця.
12
2 ряд: пров'яжіть 9 лицьових петель, 10-ю петлю пров'яжіть як дві разом ліцевой.Поверніте роботу виворотом до себе, не довязивая лицьовій ряд до кінця. Повторюйте з 1, 2 ряди до тих пір, поки на спиці не залишиться 10 петель (то число петель, яке вийшло у вас).
13
Тепер в'яжіть по колу. Для цього спицею з петлями п'яти по вільному краю з кромок наберіть 10 петель.
14
Потім пров'яжіть 15 петель з 3-й спиці і 15 петель з 4-й спиці. Далі вільної спицею по другому вільному краю наберіть 10 петель з кромок і цією ж спицею пров'яжіть 5 петель з п'яти. Таким чином, на всіх спицях знову виходить по 15 петель.
15
Продовжуйте в'язати носок по колу лицьової гладдю до основи великого пальця.
16
Тепер переходите до формування миска. Для цього робіть убавленія наприкінці кожної спиці, пров'язуючи дві разом лицьовою. Зменшуйте петлі, поки не залишиться одна петля на спиці. Закрийте її.
17
Сховайте всі ниточки за допомогою гачка. Носок готовий. В'яжіть другий.
Зверніть увагу
Число набраних петель має ділитися рівно на 4.При в'язанні по колу лицьові петлі пров'язуються за передню стінку, спиця вводиться знизу.