Як приклеїти пластик.

Пластикових виробів в сучасному побуті дуже багато, вони зручні, функціональні, невибагливі. Саме тому з цього матеріалу створюються все нові і нові конструкції і деталі, часом досить складні і багатошарові, що вимагають клеєння і пайки матеріалу.
Інструкція
1
Візьміть основу, на яку ви хочете приклеїти пластик. Основа повинна бути ідеально чистою і гладкою без слідів пилу і жиру. Для повної впевненості протріть основу вологою чистою тканиною. Ні в якому разі не використовуйте миючі засоби.
2
Сама основа, як і пластик, обов'язково повинна бути однакової температури для абсолютного взаємодії. Краще, якщо температура обох матеріалів буде кімнатної. Їли температура основи буде вище 60 градусів, то при наклеюванні пластика можлива деформація.
3
Якщо ви використовуєте пластик на самоклеющейся основі, то в міру приклеювання обережно звільняйте клейову поверхню пластика, не торкаючись її пальцями щоб уникнути попадання туди будь-яких забруднень, інакше прилипла бруд перешкодить процесу склеювання.
4
Якщо ж ви приклеюєте гладкий пластик без самоклеющийся основи, то використовуйте двосторонній скотч або клей на водній або каучуковій основі. Ні в якому разі не намагайтеся приклеїти гладкий пластик, використовуючи клей на основі ацетону.
5
Не забудьте, що при приклеюванні перфорованого пластику без самоклеящейся основи, необхідно використовувати двосторонній скотч. При цьому відстань між листами пластика не повинно бути більше 15 сантиметрів. Під час наклеювання перфорованого пластику рекомендується використовувати двосторонній скотч шириною 8 мм, а максимальний відступ не повинен перевищувати 7,5 сантиметрів.
Зверніть увагу
При наклеюванні обох видів пластика щільно притискайте їх листи до оклеиваемой основі за допомогою гумового валика. Після повного приклеювання пластику до бажаної поверхні покладіть деталі на кілька годин під тиск (прес). При цьому стежте, що під пресом виявилося вся область обклеювання ціликів щоб уникнути утворення бульбашок на поверхні.
Пластикові панелі придатні для установки на будь-яких видах поверхні. Для цього існує кілька способів їх монтажу: приклеювання за допомогою клею, кріплення на дерев'яну або металеву обрешітку. Вибір способу монтажу здійснюється залежно від виду поверхні, на яку будуть кріпитися панелі , а також залежно від температурно-вологісного режиму приміщення.
Вам знадобиться
  • - шпатель;
  • - спеціальний клей для пластикових панелей;
  • - шпаклівка;
  • - кисть для розподілу клею.
Інструкція
1
Підготуйте поверхню до приклеювання панелей. Вона повинна бути рівною, чистою і сухою. Видаліть за допомогою шпателя ненатягнуті шпалери і фарбу, а також старі вінілові шпалери. Всі нерівності обробіть шпаклівкою і відшліфуйте. Поверхні, що володіють хорошим вбираючим властивістю, попередньо обробіть шпалерним клеєм, розведеним водою у співвідношенні 1: 1. Пофарбовані поверхні промийте спеціальною речовиною (наприклад «Мааларінпесу»), а потім ретельно змийте водою.
2
Приготуйте клей. Перед нанесенням ретельно перемішайте його.
3
За допомогою кисті нанесіть клей або на всю поверхню (якщо панелі досить важкі), або у вигляді сітки на відстані 8-10 мм один від одного. У кожному випадку краю поверхні повинні бути добре промазани. Врахуйте, що потрібно наносити досить велика кількість клею.
4
По черзі приклеюйте пластикові панелі до поверхні. Кожну панель потрібно спочатку покласти в сторону на 5-10 см від потрібного положення, а потім, сильно притискаючи, покласти в остаточне положення. Клей має гарну адгезію, тому і при підвісному монтажі немає необхідності в наявності опори.
5
Плями клею видаліть вологою губкою або дрантям. Робочі інструменти промийте холодною водою.
6
Якщо приміщення вологе, то через добу після укладання панелей «зваріть» шви покриття «холодної зварюванням».
Зверніть увагу
Врахуйте, що для приклеювання пластикових панелей потрібен спеціальний клей. Непризначених для пластику клей може пошкодити цілісність структури панелей.
Корисна порада
В тому випадку, якщо панелі дуже жорсткі і мають внутрішні напруження, то найкраще приклеювати їх таким чином: панелі попередньо притискаються і притираються до мокрого клею, а потім піднімається на 10-15 хвилин для висихання. Після закінчення цього часу їх остаточно приклеюють до поверхні. Такий спосіб отримав назву «липке» склеювання.