Як поставити пластикове вікно.

Рано чи пізно всім доведеться замінити старі дерев'яні рами на більш сучасні склопакети. Вони надійні і зручні в обслуговуванні, з пластиковими вікнами будинку стає тепліше. Установку пластикового вікна зовсім необов'язково доручати професіоналам. Справитися з цим завданням можна самостійно. Ставити вікно з пластику потрібно в кілька етапів.
Інструкція
1
Встановіть раму у віконний отвір, попередньо демонтувавши старе вікно . Відрегулюйте за допомогою рівня її розташування: рама повинна стояти рівно у всіх площинах, відхилення не повинні 1,5 мм на 1 м довжини. Закріпіть раму в кутах коробок і імпостов тимчасовими установочними клинами, а внизу за допомогою опорних колодок. Ні в якому разі не встановлюйте клини поперек профілю, інакше він може скривиться - тільки уздовж.
2
Прикріпіть раму до стінового прорізу на анкера з кроком 700-800 мм. У тих місцях, де встановлені кріплення, профіль вікна не повинен викривлятися, інакше потім може заклинити віконну фурнітуру. Якщо нове вікно кріпиться на монтажні дерев'яні закладні елементи, можна фіксувати його шурупами, але не цвяхами. Усі наявні щілини між отвором і профілем запеньте монтажною піною. Потім приберіть тимчасові настановні клини, додайте в місця їх знаходження ще піни.
3
Коли піна остаточно висохне (через 4-6 годин), прикріпіть до підрамні профілем підвіконня (зсередини) і відлив (зовні). Щілина під підвіконням запеньте монтажною піною, навісьте вікна. Відрегулюйте їх, щоб вони були рівними.
Зверніть увагу
Одне вікно зазвичай монтується протягом 2-4 годин.
В більшості випадків для установки пластикових вікон викликають майстрів. Якщо у вас є деякий досвід у будівництві, то цілком можна обійтися і власними силами. Важливо лише в процесі монтажу дотримуватися певні нюанси.
Перше, що необхідно зробити для правильної установки пластикового вікна - підготувати проріз. Якщо це новобудова, то потрібно просто очистити основу майбутнього вікна від сміття. Якщо є старе вікно, то його необхідно видалити разом з підвіконням, лиштвами і відливом.

Установка і закріплення

Спочатку потрібно підготувати нове вікно. Для цього витягніть склопакет, зніміть стулки. Порожню раму вставте в проріз і раскліньте заздалегідь підготовленими кілочками. Далі потрібно вирівняти конструкцію за будівельним рівнем (горизонтальна і вертикальна площина). Коли все буде готово, раму можна закріплювати за допомогою анкерних болтів або монтажних пластин. Якщо рама встановлюється в дерев'яному будинку, то можна скористатися шурупами під дерево. Застосовувати цвяхи можна. На наступному етапі необхідно заповнити проміжки піною, яка є не тільки теплоізолятором, але й елементом кріплення. Щоб підвищити швидкість полімеризації і ступінь розширення матеріалу, попередньо змочіть водою область майбутнього розташування монтажної піни. Коли всі порожнечі будуть заповнені, можна витягнути клинці.

Монтаж підвіконня, відливу

Встановіть новий відлив за габаритами прорізу. Якщо вікно виходить на лоджію (балкон), то замість відливу встановіть невеликий карниз. Далі виріжте підвіконня за розміром віконного прорізу (з урахуванням поглиблення в раму) і вставте його, закріплюючи до профілю вікна. Поставте заглушки в торці підвіконня. Простір під ним необхідно заповнити піною. Якщо ж щілину виявилася дуже широкою, то для заповнення можна використовувати цементно-піщаний розчин. В день установки вікна рекомендується оформити укоси - вони можуть бути пластиковими або гіпсокартонними. У першому випадку встановлюється практично готовий виріб: потрібно тільки підігнати розміри і приклеїти зовнішні, внутрішні куточки з пластика. У другому випадку ГКЛ доведеться заґрунтувати, зашпаклювати і пофарбувати.

Завершальний етап

В встановлену раму вставляється склопакет, монтуються стулки. При необхідності можна встановити москітну сітку, елементи ступеневої провітрювання, фіксатори. Не забудьте прибрати захисну плівку. В іншому випадку під дією тепла вона намертво приклеїться до пластика і зіпсує зовнішній вигляд вашого вікна. Користуватися ним можна не раніше, ніж через добу. Протягом даного часу монтажна піна остаточно розшириться і затвердіє.