Як вивчити ноти для гітари.

Ноти для гітари записуються в тенорових ключі «до» за звучанням або в скрипковому ключі «сіль» з транспортом на октаву вгору. Другий спосіб запису більш поширений і суть його полягає в тому, що нота «мі» першої октави (відкрита перша струна, зображується як гурток між першою і другою зверху лінійками) записується як нота мі другої октави. Такий спосіб запису більше відповідає діапазону гітари.
Інструкція
1
Почніть вчити ноти для гітари на прикладах легких творів невеликого обсягу - дві-три рядки. Почніть розбір зі зорового аналізу: який ключ використовується, яка тональність (на неї вказує якість і кількість знаків при ключі, повний перелік тональностей і ключових знаків відображений в кварто-квінтове колі), який розмір (дві чверті, три чверті, чотири чверті, шість восьмих і т.д.), з яких нот починається.
2
Інший важливий етап вивчення гітарних нот - представлення аплікатури, тобто розстановка пальців на грифі. Приміром, якщо на фортепіано один звук відповідає тільки одній клавіші, то на гітарі один і той же звук можна взяти на двох, трьох і більше струнах. Від вибору струни залежить зручність виконання і характер звучання (більш дзвінкий або навпаки більш глухий). Пробуйте грати, вибираючи найбільш зручну аппликатуру. Орієнтуйтеся при цьому на розмір своєї руки: якщо кисть невелика і пальці короткі, не намагайтеся дотягнутися від першого ладу на одній струні до сьомого на інший. Виберіть обхідний шлях.
3
Записуйте під нотами аппликатуру обох рук і номера струн і ладів. Повторюйте мелодію доти, поки пальці не почнуть автоматично переходити на потрібні місця в потрібні моменти.