Як поміняти термопасту.

Гарна теплопровідність між радіатором і мікропроцесором залежить від стану термопасти. Адже після засихання вона втрачає свої цінні фізичні властивості, і гарне охолодження мікропроцесора пропадає.
Інструкція
1
Щоб замінити пасту, для початку акуратно зніміть всі кріплення і від'єднайте від процесора радіатор разом з вентилятором. Витягніть процесор, повернувши і піднявши вгору кріплення. Потім відчистите з процесора і радіатора залишки старої термопасти. Тепер візьміть плоску викрутку, рівномірним шаром намажте термопасту на кристал процесора. Товщина шару не повинна перевищувати 0,3 мм. Тепер встановіть процесор, радіатор і вентилятор на своє місце і протестуйте працездатність комп'ютера.
2
Що стосується ноутбука, тут все трохи складніше. Головне - відкрити кришку, щоб отримати доступ до всіх внутрішніх компонентів вашого ноутбука. Решта дії схожі з операціями, описаними вище. Краще розповімо, як міняти термопасту на відеокарті.
3
Отже, вимкніть ноутбук, від'єднайте від мережі і покладіть на рівну поверхню, потім зніміть батарею (обов'язково). Щоб зняти кришку, викрутити все болтики, що не занурені в корпус. Тепер у вас є доступ до «нутрощів» вашого ноутбука.
4
Відеокарта притискається до радіатора за допомогою чотирьох болтиков. Відкрутіть їх, пальцем підчепити протилежний край карти і потягніть вгору, а потім витягніть з роз'єму. Тепер треба видалити залишки старої термопасти з чіпа і радіатора. Спочатку паста видаляється з радіатора.
5
Закінчивши видаляти термопасту , протріть поверхню чіпа до дзеркального блиску. Тепер можна починати наносити нову термопасту . Її можна наносити і пальцем (тільки потрібно попередньо вимити руки), і яким-небудь підходящим для цього предметом. Рівномірно розтираючи пасту по поверхні, добийтеся того, щоб шар пасти був рівним і тонким. Крім чіпа термопасту більше нікуди наносити не потрібно.
6
Тепер вставте назад у роз'єм свою відеокарту. Притисніть її і притримайте пальцем, після чого закрутіть болтики на місце. Закрутивши болтики, надіньте кришку і зафіксуйте її.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=rnwyb2j8jlw
Поміняти процесор у своєму комп'ютері або тільки систему охолодження найкраще, скориставшись послугами сервісного центру. У тому випадку, якщо вирішено зробити це самостійно, неминуче стає питання про правильне нанесенні термопасти, яка необхідна для забезпечення достатнього контакту поверхні процесора і радіатора. При цьому важливо, щоб термопасти було і не багато, і не мало, а розподіл її було рівномірним.
Спосіб нанесення термопасти може відрізнятися на увазі того, що вона може бути рідкою або густою, кремнійорганічной або з додаваннями металів і кристалів. Питання про вибір термопасти сам по собі може зайняти окрему тему для статті. Часто до систем охолодження додається своя термопаста в пакеті або в тюбику, тоді питання вибору відпадає сам собою. Основна мета полягає в тому, щоб при установці радіатора системи охолодження поверх процесора мікросхеми на материнській платі або відеокарті термопаста була рівномірно розподілена по всій поверхні. Товщина шару повинна бути в межах полмиллиметра, щоб її було достатньо, і не утворювалися надлишки, які згодом виступлять з боків кристала або корпуса процесора. Не варто цього допускати, оскільки термопаста сама по собі має меншу теплопровідність, ніж радіатор, тому шар понад 0,5 мм тільки погіршить процес охолодження процесора.

Нанесення рідкої термопасти

Рідка термопаста наноситься рівномірно на всю верхню поверхню процесора або на кристал мікросхеми, не заходячи на бічні грані або на підкладку. Шар повинен бути тонким і рівномірним, без борозен або спучування. Наноситься термопаста за допомогою пензлика, яка найчастіше додається до її тюбику. Наноситься будь-яка термопаста тільки на охлаждаемую поверхню, а не на радіатор системи охолодження. Якщо термопаста досить рідка, то вона швидко розтечеться і зрівняється, після цього можна розташовувати на місце радіатор і замикатися крепленія.Важно пам'ятати, що термопаста може бути токопроводящей, тому не слід допускати її потрапляння на плату і елементи обв'язки навколо процесора, мікросхеми або елементи на її підкладці.

Нанесення густий термопасти

Значно частіше можна зустріти густу термопаст. Її розподіляти по охолоджуючої поверхні не треба, тому як вірогідні освіти повітряних кишень або ж місць її надлишку або нестачі. Для рівномірного нанесення достатньо в центрі охолоджуючої поверхні накласти необхідну кількість термопасти і акуратно, опускаючи радіатор паралельно поверхні, притиснути його до процесора. В результаті термопаста розподілиться по всій поверхні без пропущених місць і повітряних кишень. Якщо термопаста занадто густа, то слід додатково притиснути радіатор і злегка покрутити його по осі зі сторін в сторону.