Як підвищити вологість повітря в квартирі. Як в квартирі підвищити вологість повітря.

Найчастіше ми не знаємо, який відсоток вологості повітря в нашій квартирі. Та що там, більшість з нас просто не замислюється про це. Між тим, існують норми: влітку людина почувається комфортно при 60-75% вологості повітря , взимку - при 55-70%. Практично ж, стверджують фахівці, в суху погоду влітку ми маємо не більше 40%, а взимку і зовсім 25-30%. Чи варто говорити про те, наскільки це шкодить нашій дихальній системі, станом шкіри, зору і самопочуття в цілому. Можна купити зволожувач повітря в магазині. А можна спробувати підвищити вологість повітря в квартирі своїми силами.
Інструкція
1
Купіть акваріум. Вода з нього буде випаровуватися і зволожувати повітря в квартирі. Чим більше дзеркало води в акваріумі, тим більше випаровування. Якщо вас пригнічує той факт, що за рибками треба доглядати, а вам ніколи або ви просто не любитель цього, заведіть акваріум без рибок, з одними рослинами. Просто підливайте регулярно в нього чисту, профільтровану воду. Альтернатива акваріуму - декоративний фонтанчик, вони є сьогодні у вільному продажу.
2
Розведіть кімнатні квіти з великим листям - фікус, монстера, фатсия, диффенбахія, фатсхедера або середніми - абутілон, колеус (Кропивка), маранта, радермахера і т.д. Догляд за цими рослинами нескладний, багато часу і зусиль від вас не буде потрібно, вони ж у відповідь будуть насичувати повітря у вашій квартирі вологою і киснем. Крім того, багато з них люблять обприскування, що само по собі є додатковим елементом зволоження повітря .
3
Взимку розвішуйте на батареях мокрі рушники. Якщо крапнути на них трохи ефірного масла, отримаєте подвійну користь - зволоження і сеанс ароматерапії. Тільки треба пам'ятати, що кожне масло має певні властивості, тому його вибір залежить від того, якого ефекту ви очікуєте - чи хочете ви розслабитися або, навпаки, підбадьоритися.
4
Під час опалювального сезону можна змайструвати саморобний зволожувач повітря . Для цього візьміть дріт (наприклад, алюмінієву) і зробіть з неї таке пристосування, в яке можна було б встановити пляшку або банку з водою. Продумайте, як підвісити зволожувач на радіатор (наприклад, спорудити на одному кінці подобу гака). Вода з ємності буде випаровуватися швидко, не забувайте її доливати.
Нормальне функціонування всіх систем організму відбувається при певній вологості повітря, яка не повинна опускатися нижче 40%. На жаль, часто це питання ігнорується мешканцями квартир, тоді як розпечена батарея взимку або включений кондиціонер влітку можуть сильно висушити повітря. В таких умовах бактерії починають швидше розвиватися, збільшується ризик підхопити інфекції, людині важко дихати, складно заснути.
Вам знадобиться
  • зволожувач повітря;
  • рушники;
  • кімнатні рослини;
  • пульверизатор;
  • ємності.
Інструкція
1
Лікарі рекомендують використовувати спеціальні зволожувачі повітря. Купіть такий пристрій для квартири. Вони бувають різних видів: традиційні, ультразвукові, парові. Вибирати їх потрібно залежно від площі квартири і цілі зволоження. Додатково деякі зволожувачі передбачають функцію іонізації повітря.
2
Розводьте кімнатні рослини, вони здатні збільшувати вологість повітря. Найкраще зволожують квіти з великим листям - констера, фікус, фатсия, можна також поставити в квартирі кілька рослин з середніми листям, наприклад, маранту, абутілон, колеус. За ними нескладно доглядати, зате в приміщенні завжди буде підтримуватися нормальний рівень вологи. Також деякі рослини необхідно обприскувати, і сама ця процедура підвищує вологість.
3
Заведіть акваріумних рибок або просто купите акваріум - вода, випаровуючись, зволожує повітря. Поверхня води повинна бути якомога більше. Замість рибок можна розводити тільки водорості, за ними дуже легко доглядати. Регулярно підливайте чисту воду. Ще один подібний варіант - декоративний фонтанчик, такий можна купити в магазинах з сувенірами.
4
Намочіть рушники і повісьте їх на батареї під час опалювального сезону. Підвищення температури сприяє швидкому випаровуванню води, завдяки чому підвищується вологість у квартирі. Також можна використовувати такий спосіб: включіть душ з холодною водою, направивши його напір в ванну. Перед входом у ванну кімнату поставте вентилятор. Поступово повітря зволожуватиметься і поширяться по всій квартирі.
5
Частіше провітрюйте приміщення, особливо під час дощу. Сухе повітря виходить через вікна і кватирки назовні і замінюється вологим і свіжим. Обприскуйте водою повітря в квартирі за допомогою пульверизатора.
6
Купіть спеціальні ємності - випарники - в господарському магазині. Це керамічні судини, які вішають на батареї. В них наливається вода, яка за день випаровується і підвищує вологість. Можна зробити такі испарители самостійно - використовуйте банки або інші ємності, а щоб не псувати інтер'єр, купите широкі красиві вази. В них можна покласти декоративні скляні камінці.