Як зробити ставок для розведення риби. Як побудувати ставок.

Є багато способів, що дозволяють створити водоймище для розведення риби в домашніх умовах - як складних, що вимагають великих фізичних і матеріальних затрат, так і простих і дешевих. Перш ніж створювати ставок для розведення риби, слід ознайомитися з основними вимогами створення штучної водойми.
Інструкція
1
Ставок не повинен перебувати в тіні дерев або будівель, щоб він міг висвітлюватися сонцем хоча б частину дня. Найкраще створити його серед квітників і недалеко від дому. І якщо при виборі форми водойми можна повністю покластися на фантазію, то глибина водойми безпосередньо залежить від його призначення. Наприклад, розраховуючи залишати рибу в ставку на зиму, необхідно будувати спеціальні ями або зимувальні колодязі.
2
Приблизна глибина середнього ставу - не більше 1,5 метра. Слід також враховувати, що вода на такий глибині не прогрівається повністю. Для цього залишають ділянки меншої глибини (приблизно 0,3 метра).
3
Що стосується матеріалів, то найлегший спосіб - використання готових штампованих форм, але їх головний недолік - недовговічність.
4
Існує багато інших, більш розумних способів створення каркаса і засобів для цього. Знавці, наприклад, радять по старинці робити дно і стінки водойми із суміші бетону не менше 400 марки (1 частина), крупнозернистого піску (2 частини) і щебеню (3 частини).
5
Для початку потрібно залити дно. Після того, як воно затвердіє, приступайте до зведення стінок, які повинні бути товщиною 12-14 см, як і дно. Вони також можуть мати ступені. Бетонувати стінки потрібно в дерев'яній опалубці або в гнучкою фанерній (для ставка з криволінійними берегами).
6
Приблизно через 2 тижні потрібно промити ставок, залишивши воду в ньому на 1-2 дні. Потім вносите в нього грунт, пісок, саджайте водні рослини, остаточно заливайте водою і Зарибнювати.
7
Восени бажано злити воду, відловити рибу, почистити дно та при необхідності відремонтувати штучна водойма.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=uPSdXVD33U4
Корисна порада
Не залишайте на зиму ставок заповненим водою, адже, замерзаючи, вона руйнує бетонні конструкції.
Як приємно в спекотний літній день посидіти біля мальовничого ставу ! Але що якщо на вашій ділянці немає водойми? Зробити ставок можна своїми руками. Треба лише дотримуватися нескладних інструкції.
Інструкція
1
Перш, ніж викопати ставок, треба визначитися з його розташуванням. Важливо, щоб водоймище не перебував під палючим сонцем, гармоніював з навколишнім пейзажем і було добре видно з дому. Добре, якщо поруч будуть рости дерева, які дадуть тінь. Коли оптимальне місце для ставу знайдено, треба намітити його форму і розміри. Це робиться за допомогою мотузки.
2
Потім треба викопати котлован під ставок. Слідкуйте, щоб кут схилу не перевищував 30 °. Інакше грунт з часом сповзе і засипле ставок. Очищайте дно котловану від коренів та інших предметів: каменів, сміття. Вони можуть пошкодити плівку. Можна зробити рельєфне дно, викопати котлован ступенями. Тоді в ставку буде мілководді, середня і глибока частини. Якщо десь глибина достігент метра, в ставок можна буде запустити рибу, вона зможе там перезимувати.
3
Після цього треба застелити дно і боки котловану спеціальною плівкою. Вона продається в спеціалізованих магазинах. Стики плівки слід склеювати водонепроникним клеєм. На берега ставу потрібно зробити напуск з плівки. Плівку потрібно закріпити, присипавши землею з котловану. Потім слід покласти мальовничі камені. Вони прикрасять ставок і зафіксують плівку. Ставок можна декорувати на свій смак: посадити рослини, насипати гальки або піску.