Як зробити льодяник в домашніх умовах. півники на паличці.

Кожен радянський піонер хоч раз в житті пробував карамель з солодким і багатообіцяючою назвою «півник на паличці». Зараз таких в продажу не побачиш. Чи можна заповнити цю прогалину в світі споживання й зробити льодяник в домашніх умовах?
Вам знадобиться
  • Цукровий пісок
  • цукрова пудра
  • вода
  • коньяк
  • мед
  • рослинне масло
Інструкція
1
Льодяник являє собою солодку затверділу масу, яка готується з звареного цукру. Щоб ласувати цим дивом було зручніше, в процесі приготування льодяник закріплюють на зручній дерев'яній паличці.
2
Щоб приготувати з цукру льодяники, знадобитися спеціальна ємність. Якщо такої ємності під рукою не виявилося, скористайтеся звичайною сковородою. Налийте в посуд 100 г води, 250 г цукру. Поставте ємність на розігріту плиту приблизно на десять хвилин.
3
Слідкуйте за кольором вийшла суміші. Якщо з'явився відтінок темно-коричневого кольору, це означає, що цукор починає горіти, він переварений. Недоварений же цукор затвердіє як треба. Уважно стежте за процесом приготування льодяників, відволікатися категорично не рекомендується.
4
А ось рецепт приготування льодяників з паленого цукру. В 250-300 г цукрового піску додайте столову ложку цукрової пудри. Не завадить трохи коньяку. Суміш заліт в каструлю і визначте на гарячу плиту. Ретельно і активно помішуйте вміст каструлі, продовжуючи процес не більше хвилини. Знявши каструлю з плити, накапати в суміш трохи лимонного соку.
5
Одержаний тягучий сироп залийте в заздалегідь приготовлені формочки. Запасіться і паличками для зручності утримання майбутнього льодяника в руці. Її слід помістити в формочку, поки льодяник не застиг і не прийняв необхідну форму.
6
Шоколадні льодяники готуються наступним чином. Змішайте дві склянки цукру, столову ложку меду, пару столових ложок рослинного масла. Залийте все це п'ятьма ложками кип'яченої води. Добре перемішайте інгредієнти і помістіть каструлю на вогонь.
7
Показником готовності льодяників буде миттєве загустение звареної шоколадної маси, якщо капнути її в воду. Залишилося розлити масу за формами (не забудьте про палички). До слова, якщо хочете побалувати себе льодяниками червоного кольору, то додайте в суміш малиновий сироп.
8
Тепер ви стали майстром з приготування ексклюзивного і незаслужено забутого ласощі.